URBAN MARKET 2017 SA BUDE KONAŤ V NOVÝCH PRIESTOROCH A PONÚKNE PESTRÝ HUDOBNÝ PROGRAM

Urban Market 2017

S predvianočným obdobím opäť prichádza aj predajná výstava módy, dizajnu, šperkov a doplnkov, Urban Market. Uskutoční sa 8. – 10. decembra v nových, zrekonštruovaných priestoroch Mlynice na Turbínovej ulici v Bratislave. Aktuálne vydanie zimného Urban Marketu sa pýši rekordným množstvom prihlásených predajcov a značiek. Ak uprednostňujete pred masovou výrobou originálne produkty od lokálnych značiek zo Slovenska alebo Čiech, Urban Market je tým pravým podujatím, ktoré treba navštíviť. Vyberať si budete môcť spomedzi vyše 140 značiek a tvorcov módy, šperkov a doplnkov, produktov pre deti, ale aj ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky a dizajnových doplnkov do domácnosti.

Aktuálna edícia sa ponesie v trochu netradičnej téme minimal. Kedy inokedy, ako v predvianočnom období trochu spomaliť a zamyslieť sa nad svojím spotrebiteľským správaním? Každý z nás sa môže správať zodpovednejšie voči životnému prostrediu a netreba na to ani vydať veľa energie. Poctivo a ručne robené tašky z kvalitných materiálov, aké vám ponúkne značka Caltik Bros., síce stoja viac ako bežné “umeliny” z reťazcu, no pri správnej starostlivosti vám vydržia aj celý život. Spodné prádlo, ktoré je z kvalitnej, nefarbenej bavlny a po dožití jednoducho recyklovateľné? Presne také nájdete u Créeme. Aj kozmetika môže byť balená v neplastových obaloch a bez pridaných farbív či parfumov, ktoré neprospievajú planéte ani citlivej pokožke. Dokonca aj použitá zubná kefka sa môže stať pekným a praktickým doplnkom do interiéru, o čom vás v peknej spolupráci presvedčia umelohmotné a Curaprox.  Okrem predajnej časti Urban Market vždy ponúka tiež bohatý sprievodný program a inak tomu nebude ani tento rok. Prednášky a diskusie venované architektúre, hudobné koncerty, tvorivé dielne pre malých aj veľkých, na výber toho bude naozaj mnoho. V prednáškach a diskusiách sa dozviete, akú budúcnosť má architektúra minulosti a kedy sa industriálnu budovu oplatí zachovať. O téme, ktorá posledné roky stále viac rezonuje v spoločnosti, sa budú pod vedením Ing. Miloty Sidorovej, phD. Rozprávať zástupcovia architektonickej obce, developeri aj občianski aktivitsti.

Priaznivcov architektúry poteší prezentácia štúdia FAKT, za ktorým stoja štyria mladí nemeckí architekti, ktorí radi experimentujú na hraniciach architektúry. CLUBOVKA na zimnom markete odprezentuje “československé” dizajnérske duo deForm, ktoré sa zameriava na produktový dizajn, nábytok či interiér. V ďalších diskusiách sa dozviete aj to, ako môže plastová kefka pomôcť Slovensku triediť odpad či ktorí Slováci majú potenciál urobiť z našej krajiny eko raj.

Koncertné a DJské vystúpenia boli súčasťou Urban Marketu už od jeho začiatkov. Túto zimu tomu nebude inak, a tak opäť prinášame súčasnú hudbu vsadenú do atmosféry moderného industriálneho priestoru bratislavskej Mlynice.

Urban Market v piatok poobede otvorí stará známa postavička bratislavskej hipsterskej scény Bobsan so svojím energickým setom. Večer uzavrie špeciálny audio-vizuálny set Juraja Petáka z kapely Purist a grafickej dizajnérky Mikaely.

Cez víkend sú počas dňa pripravené koncerty, tento raz v spolupráci s projektom Demovnica_FM. Objaviť môžete mladé slovenské kapiely ako Queer Jane, No Brake, Prie100R a Stereofox. Demovnicové kvarteto doplní nový, darkpopový projekt Silvia Speaks. V spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik sa predstavia interpreti z ich portfólia – MtotheG, WhiteAss, Biomat a Beyuz. Poslednému z menovaných v týchto dňoch vychádza album Organika, miesto, kde sa človek stretáva s prírodou. Beyuz, inšpirovaný knihou H. Yanagihary Lesní Ľudia, vás unesie preč z civilizácie, do skrytej fantazijnej džungle, v ktorej stále nerušene žijú domorodé kmene.

Na denný program v sobotnú noc plynulo nadviažeme s afterparty priamo v priestore Mlynice. Večerný program otvorí elektronický projekt Nightlines, ktorý nedávno obohatil slovenskú hudobnú scénu o album Protisvit. Nasledovať bude krst nového albumu legendárnej českej speváčky Moniky Načevy. Sekundovať jej na pódiu budú DJ Five a Tentato, s ktorými spolupracovala aj na najnovšom albume s názvom Průvan v hlavě. Mnohých určite potešia aj NVMERI, ktorým len nedávno vyšiel tretí štúdiový album s názvom I don’t think so. Ten sa stretol s množstvom pozitívnych reakcií od fanúšikov aj odbornej verejnosti. O poriadku tancovačku do skorých ranných hodín sa postarajú talentovaní DJi a producenti. Inkwall možno zahrá aj skladby z ešte nevydaného albumu One life in Delphi a sobotný večer ukončí Biomat.

Piatok, 8.12.
16:00 / dj set / Bobsan
Bobsan alebo Marek Bohunický patrí medzi najznámejšie postavičky bratislavskej scény. Svoj život zasvätil architektúre a hudbe. Jeho remixy skladieb od kapiel Billy Barman, Para alebo Puding Pani Elvisovej ste už určite začuli na nejednej párty.

22:00 / dj + vj set / Juraj Peták (Purist) + VJ Mikaela
Záverečné chvíle prvého dňa Urban Marketu vám spríjemní spevák kapely Purist, Juraj Peták. Ten sa tento raz predstaví v roli DJa a producenta, sekundovať mu s peknými vizualizáciami bude VJ Mikaela.

Sobota, 9.12.
11:00 / dj set / Beyuz
Setom plným príjemnej hudby vás v sobotu už pri otvorení privíta Beyuz. Ako producent spolupracoval s množstvom slovenských rapperov, na konte má aj sólové releases, kde sa viac venuje inštrumentálnej hudbe. Najnovšie mu vychádza platňa s názvom Organika. Pre rádio FM zostavuje playlisty Už je dobre_FM.

17:00 / koncert / No Brake (Demovnica_FM)
Kapele No Brake vyšiel v roku 2013 debutový album Hands Indie Air a so Singlom New Hope vyhrali súťaž Demovnica_FM a potom viackrát aj hitparádu Rádia_FM Osmička. Rok 2017 na jar privítali druhým štúdiovým albumom Noise Blast.

18:00 / koncert / Queer Jane (Demovnica_FM)
Chytľavé melodické piesne Queer Jane vám pripomenú 60. roky. Na Urban Markete zahrajú piesne z debutového albumu Flowerville, ako aj najnovšej dosky Home, ktorá uzrela svetlo sveta začiatkom tohto roka.

20:30 / koncert / Nightlines
Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je hudobný skladateľ, elektronický hudobný producent a spevák z Bratislavy. Jeho tvorbu charakterizujú elektronické, pestré produkcie so spevom a slovenskými textmi. Nedávno mu pod hlavičkou vydavateľstva ajlavmjuzik vyšiel album s názvom Protisvit.

21:30 / koncert / Načeva + DJ Five + Tentato (CZ)
Česká speváčka Monika Načeva predstaví svoj nový album Průvan v hlavě, na ktorom spolupracovala s DJ Five, ako aj slovenským beatmakerom Tentato. Krehké slová spievané drsne zamatovým hlasom Načevy dopĺňajú temne vŕzgajúce a úderné beaty.

22:45 / koncert / NVMERI
Slovenská kapela na svetovej úrovni, aj tak sa právom dajú charakterizovať NVMERI. Tento rok im vyšiel už tretí štúdiový album s názvom I don’t think so, ktorý sa stretol s množstvom pozitívnych ohlasov od fanúšikov aj odbornej verejnosti.

00:00 / dj set / Inkwall
S novým albumom sa hlási aj mladý talent slovenskej elektronickej scény Inkwall. Vo svojej tvorbe sa nebojí experimentovať s rôznymi žánrami, o čom vás presvedčí aj skladbami z najnovšieho počinu ONE LIFE IN DELHI.

01:30 / dj set / Biomat
Jeden z veteránov na slovenskej elektronickej hudobnej scéne. Biomat okrem Djingu a hudobnej produkcie ovláda aj umenie turntablismu. Príďte sa presvedčiť.

Nedeľa, 10.12.
11:00 / dj set / MtotheG
Nedeľnú náladu vám na uvítanie vytvorí MtotheG. Vydavateľ, producent, promotér a zberateľ vinylov, ktorý stojí za urbánnou značkou ArtAttack aj vydavateľstvom ajlavmjuzik.

15:00 / koncert / Silvia Speaks
Silvia Speaks je nový, darkpopový projekt na slovenskej scéne. Vo svojej tvorbe používa klavírne tóny v kombinácii s mikroelektronikou a synthovými zvukmi zabalené v expresívnych textoch.

16:00 / koncert / Prie100R (Demovnica_FM)
Kapela prie100r má na konte videoklip k debutovej skladbe “Pod krídlami z oleja” a so skladbou “Modelujem z vône” sa úspešne umiestnili v súťaži Demovnica_FM ako víťazi 169. kola. Okrem živých hraní sa pilne venujú nahrávaniu ďalších skladieb s jasným cieľom vydať v roku 2018 svoj debutový album.

17:00 / koncert / Stereofox (Demovnica_FM)
Elektronicko-gitarové duo s nádychom psychedélie. Viktória Šmídová a Radim Kocourek tvoria presne štruktúrované piesňové formy, ktoré striedajú abstraktné improvizované pasáže. Do sveta zatiaľ vypustili jeden demo album s názvom Layers.

18:00 / dj set / WhiteAss
Trnavský DJ WhiteAss má za sebou koncertné vystúpenia so Strapom, aj živelné akcie v rodnom meste. Urban Market ukončí selekciou hudby nesúcou sa v duchu hip hopu, turntablismu a scratchu.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/955967344542032/