SLOVENSKÁ SKUPINA QUEER JANE PREDSTAVILA NOVINKU WAITING FOR THE SUN

Queer Jane - Waiting For The Sun9.11. 2018 vyšiel v Bratislavskom vydavateľstve BRUUDER Records nový singel  skupiny Queer Jane s názvom “Waiting For The Sun”. Zároveň bol k nemu zverejnený aj videoklip.

Ľahkosť, nekomplikovanosť, chytlavosť. To sú kritéria, ktoré spĺňa nová skladba Queer Jane, kapely okolo skladateľa, multiinštrumentalistu a frontmana Vlada Nosáľa. Pesnička je ideálnym štartérom do chladného novembrového sychravého rána. Spoločne s hravým, pestrofarebným videoklipom, ktorý pre kapelu tradične režírovala Soňa Maletz, odkrývajú Queer Jane po country-folk-rockovej skladbe “A Minor Crisis” ďalšiu zo svojich príjemných a veselých polôh. “Waiting For The Sun” je ďalším vydareným „trackom“ z dielne vydavateľstva Bruuder Records, ktorý by nemal chýbať v playliste  indie rockového fanúšika.

Queer JaneQueer Jane je Bratislavská indie rocková kapela, ktorá bola spočiatku sólovým projektom speváka, gitaristu a skladateľa Vlada Nosáľa. V roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Hudbu Queer Jane inšpiruje folkové pesničkárstvo Boba Dylana, punková energia The Clash a skladateľské majstrovstvo The Beatles. Ich tvorba však má blízko aj k psychedélii, o čom svedčí aj hosťovanie Vlada Nosáľa na albume „Mini Album Thingy Wingy“ (2015) americkej skupiny The Brian Jonestown Massacre.

Queer Jane vydali v minulosti EP Loveshy (2014) a albumy Flowerville (2015) a Home (2016). Poznávacím znakom skupiny sú aj nápadité videoklipy, ktoré sú z veľkej časti dielom oceňovanej režisérky Soňi Maletz.

Redakcia NMR (foto: archív)