SLOVENSKÉ DUO THE PRIINKS ZVEREJNILO NOVINKU ERASE

Duo The Priinks z Gelnice predstavuje novú skladbu „Erase“, ktorej text je o alkoholickom opojení.

Bohémsky spôsob života je charakteristický pre mnohých umelcov. Prehýrené noci v alkoholovom opojení v spoločnosti ľudí, ktorí majú tie isté záujmy bývajú často plné pozitívnych i negatívnych zážitkov. Tieto kontrastné pohľady a celkovú náladu búrlivých večierkov zachytáva v texte piesne „Erase“ jej autor a spevák Majo Molek.

„Úplný základ skladby vznikol pred niekoľkými rokmi, no k jeho ďalšiemu rozšíreniu došlo v priebehu roku 2020. Na dokončenie songu Erase sme sa začali sústrediť krátko po vydaní singlu Moon. Striktná rytmika je v priebehu skladby striedaná voľnejšími variáciami. Vizuálnu časť výstupu tvoria dve sklenené fľaše v 3D prevedení, ktoré sa animujú na základe zvukových stôp veľkého a malého bubna,“ opisuje vznik skladby a vizuálu Martin Pisko.

The Priinks tvoria hudbu s anglickými textami od roku 2017, kedy vznikol ich prvý singel s názvom „Find“. Doposiaľ zverejnili päť skladieb, pričom pripravujú ešte niekoľko ďalších nahrávok, ktoré by chceli zverejniť v priebehu roku 2021.

Martin Hlavatý a NMR (foto: archív Priinks)