STIAHNITE SI SLOVENSKÚ TVORBU ZADARMO NA KOMPILÁCII SLNKO RECORDS

Na novej kompilácii vydavateľstva Slnko Records sa nachádza dvanásť pesničiek. Nájdete medzi nimi rešpektovaných slovenských interpretov, silné prvotiny aj skladby s medzinárodným presahom.

Hudobné vydavateľstvo Slnko Records vydáva kompiláciu nahrávok z roku 2019, ktoré vyšli pod jeho značkou alebo distribúciou. Nájdete medzi nimi aktuálnu tvorbu od gitaristu Andreja Šebana, skladateľky Kataríny Málikovej, kapiel Longital či Korben Dallas alebo ukážky z debutových albumov Blanch a Milana Andrého. Celú kompiláciu si môžete stiahnuť zadarmo a nájdete ju aj na streamingových službách.

Už 19 rokov Slnko Records aktívne podporuje domácu scénu, čoho dôkazom je
6000-minútový katalóg na 118 albumoch. Reflexiu hudobného diania z uplynulého roka prináša práve aktuálna kompilácia. Milan André, Walter Schnitzelsson, Korben Dallas, Andrej Šeban, Daniel Salontay, Martin Geišberg, Blanch, Longital, Živé Kvety, Katarína Koščová, Katarína Máliková a Nany Hudák & SHZ. Také je poradie interpretov, ktorí postupne vydali alebo distribuovali svoje albumy cez spomínané vydavateľstvo.

Od každého interpreta vo výbere nájdete jednu skladbu a výsledkom je takmer hodinový album, v rámci ktorého sa vystriedajú pesničkári, rockové žánre, synth-pop, avantgardná tvorba alebo hudba z divadelnej inscenácie.

V podpore slovenskej hudby plánuje Slnko Records pokračovať aj v roku 2020. V najbližších týždňoch vydávajú nové nahrávky Archívny Chlapec a Billy Barman. Jar bude patriť Katarzii a jej štvrtému albumu, na ktorom opäť spolupracuje s viacerými producentmi vrátane Jonatána Pastirčáka (a.k.a. Pjoni/Isama Zing), avizuje však o niečo popovejší odklon od Antigony. Tradične rušná jeseň potom prinesie novú hudbu od Tolstoys, Darkness Positive či Niny Berglovej a albumy sľubujú tiež Bad Karma Boy a Ivana Mer.

Free download nájdete na: https://www.slnkorecords.sk/slnko-artists/slnko-records-2019

Alexander Čerevka