SÚŤAŽ PREMIO ANDREA PARODI VSTUPUJE DO DVANÁSTEHO ROČNÍKA

Premio Andrea ParodiJediná talianska súťaž na poli world music so základňou v Cagliari, kultúrnej metropole ostrova Sardínia, otvára registráciu pre skupiny z celého sveta.

Akcia je organizovaná ako pocta najvýznamnejšiemu sardínskému spevákovi posledného pol storočia. Premio Andrea Parodi znamená v preklade Cena Andrea Parodiho. Ten zomrel predčasne na rakovinu na vrchole svojej kariéry vo veku 51 rokov. Veľmi dobrá správa je, že súťaž má trvalo vzostupnú tendenciu s medzinárodnou účasťou. Finálové koncerty sa konajú v divadle v starom centre prístavu Cagliari, čo je malebné mesto postavené v prudkom svahu, kľukatými serpentínami môžete vyjsť až k starým hradbám a vyhliadkam, zatiaľ čo od východného okraja mesta sa tiahnu krásne piesočnaté pláže. Umeleckou riaditeľkou festivalu je speváčka Elena Ledda. Finále tohto ročníka prebehne od 10. do 12. októbra, teda v čase keď na Sardínii ešte vládne letné počasie.

Prihlásiť sa je možné online na webe www.fondazioneandreaparodi.it, súťaž je otvorená hudobníkom z celého sveta, registrácia je zdarma. Popri získania štipendia vo výške 2500 sa pre víťaza otvára aj možnosť koncertov na významných talianskych festivaloch, napr. European Jazz Expo (Sardínia), Folkest (Friuli), Negro Festival (Pertosa Salerno) , Mei di Faenza (Ravenna). Uzávierka prihlášok je 31. mája 2019.

K prihláške treba priložiť 2 nahrávky, texty s prekladmi do taliančiny, biografiu, fotky aj ďalšie náležitosti. Po hudobnej stránke je súťaž zameraná na prezentáciu nových smerov vychádzajúcich z lokálnych koreňov, teda fenomén označovaný ako world music.

Petr Dorůžka