ŠVÉDSKY PESNIČKÁR JENS LEKMAN OBOHATIL SVOJU DISKOGRAFIU ŠTVRTÝM ŠTÚDIOVÝM ALBUMOM S NÁZVOM LIFE WILL SEE YOU

Jens Lekman - Life Will See You (Secretly Canadian , 2017)

Už na predchádzajúcich troch albumoch preukázal spevák a skladateľ Jens Lekman svojský zmysel pre rozprávanie osobných príbehov.

V kombinácii s emocionálnym prejavom spĺňa predpoklady byť popovou ikonou. Texty piesní sú kľúčové aj na jeho albumovej novinke Life Will See You. Ich autor s nimi majstrovsky narába tak, že smutné piesne znejú veselo a naopak veselé smutne.

Jednotlivým skladbám nechýba romantika, humor i predstavivosť. V hudbe koketuje Jens s rôznymi druhmi žánrov. Počuť v nej disko, funk, sambu, bossa novu alebo i calypso.

Svojim prejavom pripomína Jens Lekman Neila Hannona z Divine Comedy a miestami možno i Morrisseyho.

Albumovú novinku „Life Will See You“ produkoval Ewan Pearson, ktorý sa v minulosti podpísal pod nahrávky M83, The Chemical Brothers, alebo Goldfrapp.

V lyrickej piesni Hotwire The Ferris Wheel si Jens Lenkman zaspieval duet so speváčkou Tracey Thorn, ktorú poznáme aj z dua Everything But The Girl.

Z ďalších nových skladieb sa vynímajú napríklad Postcard #17, Evening Prayer alebo aj pieseň What’s That Perfume That You Wear?, ktorá má aj svoj videoklip. Celkovo hodnotíme titul Life Will See You nadpriemerne, a preto Vám jeho nahrávky radi predstavíme v albume týždňa.

Róbert Gregor (foto: Kristin Lidell – Byline)

Na internetovej stránke New Model Rádia zodpovedá každý prispievateľ za svoj príspevok sám.