SZIDI TOBIAS VYCHÁDZA DVOJALBUM S NÁZVOM SEDMOLÁSKA

Szidi Tobias - SedmoláskaNový dvojalbum slovenskej speváčky a herečky Szidi Tobias Sedmoláska vychádza 2. júna a bude obsahovať 24 najznámejších speváčkiných piesní v koncertných verziách vrátane skladby Na hotelu v Olomouci z dielne dvojice Hapka & Horáček.

„Sedmoláska vznikla aj preto, aby ste si mohli vypočuť ako skvelo chalani hrajú. Za to im nesmierne ďakujem. Výber piesní prešiel náročným výberom, ale rýchlo sme sa dohodli na konečnom výbere. Mnohé z piesní sa v priebehu rokov zmenili. Sú vyzretejšie. Alebo sme vyzretejší my. A viete čo je najlepšie? To, že sa nám stále chce hrať, spievať a koncertovať,“ vyjadrila sa ku vzniku albumu speváčka. Na výberovke sa podieľala kapela v zložení Szidi Tobias (speváčka), Milan Vyskočáni (akustická gitara, klavír), Marcel Buntaj (bicie), Martin Gašpar (kontrabas), Andrej Gal (violončelo), Richard Šimurka (tenorsafón) a Viliam Majer (akordeón). „Mám výbornú kapelu. Nahrali sme tento album v štúdiu za dva dni, predtým sme mali dve skúšky. Chceli sme mať na CD aj živé nahrávky z koncertov, ale nevyšlo to. Podarilo sa nám to ale v štúdiu zahrať tak, že snáď budete mať pocit, akoby ste boli na koncerte. Veľmi v to dúfam,“ dokončila Tobias.

Szidi Tobias má na svojom konte albumy Divý mak (2000), Punto Fijo (2003), Pod obojím (2008), Do vetra (2010), Ať se dobré děje (2011), Jolanka (2014) a komplet 5 pohromadě (2013). Známa je aj vďaka spolupráci s dvojicou Hapka-Horáček. Je členkou divadla Astorka Korzo ’90, za účinkovanie v ktorom získala divadelné ocenenie Dosky v kategórii Najlepší ženský herecký výkon za postavu Ženy v inscenácii Gazdova krv. Hrala vo filmoch Díky za každé nové ráno (1994), Orbis Pictus (1997), Kruté radosti (2002), Dlhá krátka noc (2003), Marhuľový ostrov (2011) či eŠteBák (2012).

Zdroj článku: Indies Scope