THE PRODIGY BUDÚ MAŤ NOVÝ ALBUM NO TOURISTS

Prodigy - No TouristsAnglická skupina The Prodigy oznámila vydanie nového albumu s názvom No Tourists. Novinka bude prvou štúdiovkou skupiny od nahrávky The Day is My Enemy z roku 2015. Na trh sa dostane 2. novembra. „Pre nás je No Tourists najmä o úteku pred skutočnosťou a núdzi a potrebe sa vykoľajiť. Nebuďte turistom – vždy sa dá nájsť viac nebezpečia a vzrušenia, ak zídete z určenej cesty,“ vyjadrili sa The Prodigy o albume.

Zoskupenie tiež z nahrávky predstavilo prvú ukážku „Need Some1“. Skladbu formácia uviedla aj s videoklipom, ktorý režíroval Paco Raterta.

Skupina The Prodigy vznikla v roku 1990 v meste Braintree a jej súčasnú zostavu tvoria Liam Howlett, Keith Flint a Maxim. Na konte majú štúdiovky Experience (1992), Music For The Jilted Generation (1994), The Fat Of The Land (1997), Always Outnumbered, Never Outgunned (2004), Invaders Must Die (2009) a spomínanú The Day Is My Enemy, pričom okrem prvého menovaného sa všetky umiestnili na prvom mieste britského albumového rebríčka. Ten okrem toho dobyli aj s kompiláciou Their Law: The Singles 1990 – 2005 (2005). Formácia získala napríklad dve BRIT Awards, štyri MTV Video Music Awards, šesť MTV Europe Music Awards či dve nominácie na Grammy.

Zdroj článku: Sita