THE YOUNIVERSE ZVEREJNILI NOVINKU „UNFOLLOW ME?!“, Z ALBUMU NEON

V nedeľu 02.02.2020 predstavila slovenská kapela The Youniverse singel „Unfollow Me?!“. Je to prvá skladba, ktorou kapela avizuje nový album Neon.

Vydanie albumu Neon The Youniverse chystajú na koniec tohto roka, opäť vo vydavateľstve Bruuder Records. Po minuloročnom úspešnom albume Cmyk bude albumová novinka hudobným pokračovaním plánovanej konceptuálnej série štyroch albumov, ktoré skupina plánuje postupne nahrať. Už je vopred dané ako sa albumy budú volať: Cmyk (2018), Neon (2020), Chrome a Black.

Hudba na pripravovanom albume Neon chce objavovať popovejšie štruktúry a tradičnejšie pesničkárstvo. Album bude menej experimentálny a v porovnaní s debutom menej temný. Neon bude o heartbreaku – zlomenom srdci, teda viac precítený, melodickejší a hravejší.

„S týmto albumom by sme chceli viac preskúmať zvuk a viac sa pohrať s piesňovou formou. To ale neznamená, že nemôžu nastať výnimočné a experimentálne situácie, ktoré tento koncept jemne znegujú.“ – prezradil Jerguš Oravec.

Aký feeling bude mať Neon by mal fanúšikom kapely napovedať práve nový singel „Unfollow Me?!“, ktorý je pop-soulovou power baladou a je jednou z prvou napísaných skladieb pre nový album.

„Skladba Unfollow Me?! je vlastne posmešná reakcia na absurdnosť moderných vzťahov a ich hlavnú zbraň – sociálne siete. Skladba vychádza z osobnej skúsenosti, vznikla na prvý take a verím, že mnohí sa dokážu s týmto príbehom stotožniť. Prvýkrát sme ju predstavili naživo na oceneniach ZAI a u publika zožal celkom solídny úspech :)“, prezradila Tammy Nižňanská.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Album Neon bude pozostávať z ôsmich skladieb a vo vydavateľstve Bruuder Records ho plánujú odhaľovať postupne.

Na svetlo sveta by sa mohol dostať už koncom tohto roka vo forme LP platne, CD a samozrejme aj digitálne vo všetkých dostupných streamingových službách.

Zaujímavosťou je, že kapela The Youniverse zverejnenie novej piesne „Unfollow Me?!“ po prvýkrát podporila videoklipom. Rovnako ako v hudobnej tvorbe, tak aj vo videoklipe sa premieta produkčná sebestačnosť a nápaditosť. Vystihuje myšlienku piesne a podčiarkuje jej hlavné témy. Celý videoklip je prepletený neónovými farebnými tónmi ako predzvesť albumu Neon.

Branislav Kálavský a NMR (foto: Bruuder Records)