TOLSTOYS PRICHÁDZAJÚ S PIESŇOU O ROVNOSTI A LÁSKE

Skladba „Gentle“ je o žene, ktorá nájde a uvedomí si svoju silu a sebalásku akceptovaním vlastného tela.

Nová skladba je kulmináciou albumu „Mirror Me“ ako silou zvuku, tak svojim feministickým posolstvom. Tolstoys spievajú o krehkosti duše mladej ženy, no zároveň o plnom odhodlaní prevziať zodpovednosť za vzťahy, emócie ako aj svoju vlastnú identitu. Upriamujú pozornosť na to, že citlivosť, jemnosť, ženskosť a vnútorná sila či odhodlanie sa nevylučujú. Zároveň pripomínajú, že aj silné ženy niekedy potrebujú nežnosť a pochopenie od svojho partnera či okolia. „Gentle“ je piaty singel z pripravovaného albumu „Mirror Me“.

„If I say dance with me, you can show me, show me gentle. If I say hold me, but don’t own me, We are equal.“

Ela sa počas pandémie rozhodla natočiť klip inšpirovaný silnými ženskými osobnosťami, najmä Kate Bush, ktorá sa v tanečných klipoch vždy objavuje sama, bez backup profesionálnych tanečníkov, ktorí by zakrývali jej nedostatky. Aj napriek tomu, že Ela nie je tanečnica rozhodla sa odtancovať choreografiu v klipe úplne sama. Ukázať divákovi naplno svoju silu no zároveň aj zraniteľnosť. V klipe spoluprácuje s tanečnicou a choreografkou a divou Luciou Ginger Molčányovou.

Klip vyžadoval štvormesačnú prípravu plnú intenzívnych tréningov a práce s vlastným telom.

Ela rovnako ako veľa dievčat v jej veku bojuje so sebaláskou, akceptovaním vlastného tela a sexuality a práve preto bol tento klip pre speváčku náročnou osobnou výzvou. Pri tancovaní sa s Ginger snažila nájsť svoju ženskú silu, sebadôveru, odvahu a naučiť sa za ne nehanbiť. Bola to naozaj náročná fyzická aj psychická výzva.

„Bola to pre mňa česť spolupracovať s kapelou Tolstoys a tvoriť choreografiu k pesničke Gentle. Veľmi si cením, že sa Ela, ako speváčka, rozhodla, že si chce zatancovať sólo a vyjadriť svoje femininné ja pohybom vo svojom vlastnom videoklipe, zamakať na sebe a absolvovať mesiace tréningov a driny, ktoré natáčaniu predchádzali. Verím, že bude inšpiráciou pre ďalšie speváčky, aby tiež zapojili tanec do svojej performance. Som na ňu veľmi hrdá a je fakt sexy!“ dodala choreografka Lucia Ginger Molčányiová.

Klip zaznamenala kameramanka Kristína Kůlová, študentka FAMU.

Pri filme je tiež veľmi časté, že kameramani a režiséri sú muži, preto je spolupráca v ženskom tíme pre autorku piesne tiež veľmi silným symbolom. Na klipe spolupracovali aj ďalšie úžasné ženy. Produkciu zabezpečila Natália Pavlove, makeup Martina Loy, kostýmy Kateřina Plamitzerová a Alena Jakubová z Beast of the east.

„Natáčení s Ela a Ginger pro mě byla od začátku obrovská radost. Jsem moc ráda, že mě El oslovila, bavilo mě sledovat jak se lepší a lepší a to, že si to odtančila sama mi přijde výjimečné, vzala to jako výzvu a vypadá naprosto Božsky. Za kamerou jsem se snažila abych zachytila každý okamžik pohybu v tom nejlepším úhlu i světle a mohla mu přidat autenticitu právě skrz objektiv. Bavilo mě i to, že jsem si vybrali nádherné prostředí které je výtvarné, ale zároveň nepřehlušuje kostým ani tanec. Při finálním barvení jsem měla pocit, že vznikl velmi elegantní klip, který oslavuje ženskost a svůdnost a který na naší scéně nemá obdoby. Jsem moc ráda, že jsem byla u toho.“ prezradila kameramanka Kristína Kůlová.

Zuzana Suchová a NMR (foto: Samuel Alex Petráš)