V BRATISLAVE ZAHRAJÚ ORBITAL – LEGENDY BRITSKEJ ELEKTRONICKEJ HUDBY

OrbitalOrbital patria medzi najzásadnejšie skupiny britskej elektronickej hudby 90. tych rokov minulého storočia. Bratia Paul a Phil Hartnollovci sa po umeleckej prestávke dali v roku 2017 opäť dokopy a minulý rok nahrali deviaty štúdiový album „Monsters Exist“. So svojím nezameniteľným zvukom a veľkou svetelnou show 11. 10. 2019  roztancujú Bratislavu na prvom samostatnom koncerte na Slovensku. Vstupenky sú v predaji v sieti Maxiticket.

Orbital nahrali deväť štúdiových albumov a na elektronickej scéne pôsobia už tri desaťročia. Ich vystúpenia pred obrovskými davmi, na festivaloch i samostatných koncertoch, sú kritikmi i fanúšikmi považované za legendárne. Singel „Chime“ z roku 1989 sa stal hymnou rave scény a každý ďalší singel, album či remix otvoril fanúšikom úplne nové obzory.

„Na Slovensku sme Orbital zažili zatiaľ iba jedenkrát, v roku 2012 na letnom festivale. Je nám cťou, že prídu odohrať vlastnú samostatnú show. Dvojica vystúpi so zatiaľ najnáročnejšou veľkou scénou, akú sme kedy pripravovali – niekoľko plazmových obrazoviek na ich špeciálnu projekciu, viac ako 200 svetiel a laserov, samozrejme majú veľké nároky na ozvučenie. Veríme, že toto všetko a hlavne hudba kapely Orbital vyčarujú v Edison Parku jeden fantastický tanečný večer pre party-návštevníkov, ktorým v Bratislave niečo takéto už mnoho rokov chýbalo,“ hovorí Jozef Tarkay z Agentúry KVAS.

Aktuálny koncertný program bratov Hartnollovcov obsahuje skladby z nového albumu Monsters Exist (2018), na ktorom sa hudobníci venujú nielen rozvíjaniu nového zvuku Orbital, ale prostredníctvom niektorých trackov poukazujú aj na sociálne i geopolitické problémy vo Veľkej Británii a na našej planéte. Okrem noviniek majú v setliste zaradené aj známe piesne ako napríklad Chime, Satan, The Box či Style.

Britský hudobný magazín Q zaradil Orbital už viac ako pred 15-timi rokmi medzi top 50 kapiel, ktoré treba vidieť predtým ako umriete (50 Bands to See Before You Die). Sú držiteľmi cien NME Awards v kategóriách „Best Dance Act“ a „Best Live Event“.

Bibiána Grebeňová Šedivá (foto: press)