LOCAL NATIVES A ROMANTICKÉ TÉMY NA ALBUME VIOLET STREET

Local Natives - Violet Street (Loma Vista, 2019)

Local Natives - Violet StreetLocal Natives pochádzajú z Los Angeles a inšpiračne vychádzajú z odkazu tvorcov folkovej hudby z obdobia flower power. Do svojej tvorby dokážu zároveň vkusne zakomponovať aj prvky elektronickej hudby a najnovších technológií. Na hudobnej scéne debutovali v roku 2009 albumom „Gorilla Manor“,  v roku 2013 naň nadviazali o niečo melancholickejším titulom „Hummingbird“ a v roku 2016 s čiastočne politicky zameraným titulom „Sunlit Youth“, ktorý sme vám predstavili aj prostredníctvom New Model Rádia.

Ich albumová novinka „Violet Street“ vyniká najmä textami, v ktorých prevažujú romantické témy o živote a láske. Zároveň majú tendenciu klásť otázky, kedy sa to všetko pokazí. Jednotlivé piesne sú podávané energiou, ktorá pripomína ich debut spred desiatich rokov, nahrávaný v intímnom prostredí domáceho štúdia. Najchytľavejšou piesňou je prvý oficiálny singel „When Am I Gonna Lose You“. Spevák Taylor Rice o ňom povedal: „Minulý rok som sa oženil, našiel som sa v neuveriteľnom vzťahu, ktorý bol skvelý na mnohých úrovniach, ale vždy som mal pocit, že sa rozpadne. Táto pieseň je inšpirovaná emóciami úzkosti a pochybností uprostred lásky a radosti.“  O jej videopodobu sa postaral režisér Van Alpert.

Local Natives 2019Z desiatich nových nahrávok zaujmú najmä skladby „Café Amarillo“, „Shy“ a nostalgická „Tap Dance“. Veľkou prednosťou skupiny je spôsob vrstvenia hlasov všetkých štyroch spevákov. Vyniká najmä v pomalšej nahrávke „Garden of Elysian“ a v piesni „Gulf Shores“, v ktorej kapela znie ako rockový zbor prezentujúci sa na veľkom štadióne.

Local Natives sú skupinou, ktorá by nemala byť prehliadaná. Ich hudba je nostalgická i súčasná, zábavná i vážna. Na nahrávaní nového albumu „Violet Street“ sa podieľal dlhoročný spolupracovník skupiny, kanadský zvukový inžinier Shawn Everett, držiteľ piatich cien Grammy. Pri počúvaní týchto piesní budete odmenení pôsobivou melodikou, zvukovou rozmanitosťou, technickou zdatnosťou a hudba môže na vás zapôsobiť aj na iných úrovniach.

Róbert Gregor (foto: press)