V KOŠICIACH VYSTÚPI LEGENDÁRNA SKUPINA MINISTRY

Ministry

Svoj jediný slovenský koncert odohrajú Ministry v košickom klube Collosseum

Sobota 13. júla 2019 bude sviatkom všetkých priaznivcov žánrov ako industriál, thrash, metal, punk, hardcore, electro, synth pop, pretože Slovensko po prvýkrát vo svojej takmer 40 ročnej histórii navštívi svetová legenda – americká skupina Ministry. Svoj jediný koncert na Slovensku odohrajú v košickom klube Collosseum. Králi industrialu sú v tomto čase rozcestovaní. Precestujú Európu a za štyri týždne odohrajú takmer tridsať koncertov v sedemnástich štátoch. Do Košíc prídu v zostave John Bechdel, Sin Quirin, Paul D’Amour, Cesar Soto a Derek Abrams na čele s lídrom Al Jourgensenom, rodákom z kubánskej Havany. Ten sa totiž kedysi volal Alejandro Ramírez Casas a svoje prvé štyri roky života prežil na Kube.

Majú spoločnú „krvnú skupinu“ so skupinami Skinny Puppy, Front 242 a Laibach

Počas svojej kariéry si Ministry získali spoločných fanúšikov s kapelami ako Skinny Puppy, Front 242, alebo Laibach. Bolo to hlavne v období, keď ešte v skupine pôsobil zakladajúci člen a basgitarista Paul Barker, pre ktorého neexistovali hranice medzi hudobnými štýlmi. Známe sú aj vedľajšie projekty členov skupiny ako Revolting Cocks, Acid Horse, PTP, Pigface a Lard (spolupráca s Jello Biafrom z Dead Kennedys).

Amerických prezidentov nemusia

Ministry si vo svojich textoch servítku pred ústa nedávajú a sú kritikmi politiky USA a ich prezidentov. Na albumoch Houses of the Molé, Rio Grande Blood a The Last Sucker nenechali nitku suchú ani na Bushovcoch. Ani po tejto trilógii ale neprestali reagovať na politiku USA a teraz sú známi svojou ostrou proti Trumpovskou tvorbou. V Košiciach odznie prierez ich tvorbou. Ministry odohrajú skladby z ich minuloročnej novinky, v poradí štrnásteho albumu AmeriKKKant a tiež z albumu Psalm 69 vydaného v roku 1992, ktorý patrí medzi ich najúspešnejšie. Práve z neho pochádza pieseň Jesus Built My Hotrod, ktorá skupinu preslávila.

Natália Novotná + NMR (foto: press)