VEC ONEDLHO PREDSTAVÍ DOMÁCE POTREBY NA KONCERTNOM TURNÉ PO SLOVENSKÝCH MESTÁCH

Raper a spevák Vec sa po štyroch rokoch vrátil  na hudobnú scénu s vydareným „EP-čkom“ s názvom Domáce potreby. Vyšlo pred Vianocami netradične digitálne a na desať palcovej vinylovej platni. Tento počin je intímnou sondou do jeho života v ostatných rokoch, pričom sa nepokúša fascinovať teenagerov. Skôr sa snaží dokázať, že aj štyridsiatnici môžu mať radi hip-hop a rap. Na chystanom turné predvedie spolu so Škrupom úplne novú show pozostávajúcu z koncertných verzií aktuálnych piesní a klasických hitov. Po koncerte návštevníkov čaká ešte DJ-ský set v podaní tejto dvojice, čiže o zábavu by malo byť postarané. Pridanou hodnotu bude, že na každej „zastávke“ si fanúšikovia budú môcť exkluzívne kúpiť štýlové retro tričká s vizuálom „domácich potrieb“ a samozrejme podpísanú vinylovú platňu.

Anton Suchota, známy pod umeleckým menom Tono S. je slovenský raper a člen rapového zoskupenia Gramo Rokkaz Team. Je známy svojim typickým vtipným nádychom rapovania a redakcia Refresher ho zaradila medzi špičku českých a slovenských MCs najmä vďaka jeho „punchlinom“. Na svojom konte má už tri sólo albumy a okrem týchto sa spoločne s Gramo Rokkaz podieľal na nahrávaní ďalších dvoch. V podaní Tona S. odznejú skladby z prvého sólo albumu Univerzálny hráč, konceptuálneho projektu Návraty, tvoreného s producentom Beyuzom, slohy zo spoločných nosičov Gramo Rokkaz a albumu Fičúringy, ako aj posledné single.

Celým podujatím bude návštevníkov sprevádzať Joe Trendy, moderátor, redaktor ArtAttacku, milovník rapu, pizze & Coca-Coly. Moderoval dva a pol roka úspešnú rádio show Prijmi #cveng spolu so Škrupom a Michalom Nemtudom. V úlohe moderátora rôznych aktivít ste ho taktiež mohli vidieť dva roky po sebe na Grape festivale. Zaslúžene vyhral bratislavské kolo Hviezdoslavovho Brooklynu a v súčasnosti chystá vlastnú show. Sľubuje, že si na turné pripraví zopár svojských vsuviek, ktoré budú šité na mieru každého podujatia. 

Lucia Sukova a Róbert Gregor