VO ŠTVRTOK PRIVÍTAME SKUPINU SON LUX, PREDSKAKOVAŤ JEJ BUDE XYLOFONISTA Z GHANY

Sk KakrabaNiektoré médiá ich pripravovaný koncert zaradili medzi “klenoty hudobnej jesene”. Reč je o žánrovo ťažko zaraditeľnom americkom hudobnom projekte Son Lux na čele so študovaným muzikantom Ryanom Lottom, ktorý už tento štvrtok vystúpi v zrekonštruovanom Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave. Bude to večer, ktorý naplno ukáže potenciál americkej kapely, ktorá si koncertnú premiéru u nás odbila so skráteným festivalovým setom v marci 2015 na lokálnej edícii Electronic Beats. Predskokanom bude pre Slovákov neznámy umelec SK Kakraba, ktorý hrá na tradičný drevený xylofón.

Son LuxSon Lux, ktorí sa v alternatívnejšej časti hudobného sveta preslávili skladbou Easy, prídu do slovenskej metropoly s úplne čerstvým materiálom. Len pred dvoma týždňami totiž vydali 4-pesničkové EP „Yesterday’s Wake“. Nahrávka je zavŕšením kolekcie „Brighter Wounds“, ktorá nesie rovnaký názov ako ich dosiaľ posledný štúdiový album. Okrem spomenutého speváka a klávesáka Ryana Lotta na ňom patricipovali gitarista Rafiq Bhatia a bubeník Ian Chang a presne v tejto zostave prídu aj do Bratislavy.

Návštevníci koncertu sa pritom môžu tešiť nielen na strojové prevedenie výberu z diskografie, ale aj zaujímavé živé úpravy skladieb. Son Lux totiž patria medzi skupiny, ktoré tvoria nielen v štúdiu, ale aj priamo na vystúpeniach. O to zaujímavejšie byť na ich koncerte bez ohľadu na to, koľkokrát ste ich predtým počuli naživo.

Ján Papač (foto: press)