WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA PONÚKNE 9 KONCERTOV, MEDZINÁRODNÚ KONFERENCIU A ĎALŠIE SPRIEVODNÉ AKCIE

World music festival 2016V sobotu 10. septembra o 19:00 sa v bratislavskom klube Ateliér Babylon uskutoční Galakoncert festivalu World Music v Bratislave. Na tomto štvorkoncerte vystúpia hudobníci z Francúzska, Izraela a Grécka, ale aj niekoľkých latinskoamerických krajín a Slovenska.

sedikiProgram otvorí dvojica hudobníkov z Francúzska – gitarista Kevin Seddiki a perkusionista Bijan Chemirani. Gitarista Kevin Seddiki je držiteľom prestížneho ocenenia Európska gitarová cena za rok 2009/European Guitar Award 2009. Spolu s perzským perkusionistom zahrajú hudbu zo spoločného albumu Imaginarium.

ZoharIzraelský hráč na rámové bubny Zohar Fresco a grécky muzikant Christos Barbas, špecialista na bambusovú flautu ney, predvedú inú podobu world music, orientovanú skôr na Blízky východ. Zohar Fresco je špičkovým hudobníkom, ktorý spolupracoval s jazzovými aj world music hudobníkmi. V roku 2015 vydal úspešný album s vlastnými skladbami. Cd Tof Miriam je inšpirovaný hudbou Blízkeho východu.

Tretím účinkujúcim večera bude skupina Corcovado Salsa Club, ktorá pozostáva z hudobníkov z Peru, Guatemaly, Kuby, Mexika a Rakúska. Sú mladí, energickí a hrajú zmes latinskoamerických štýlov ako salsa, reggaeton, merengue, bachata.

          Prierez ľudovou hudbou Slovenska v autentickom podaní predvedie domáca hviezda – ľudová hudba Muzička, ktorá sa ako jediný slovenský predstaviteľ tradičnej hudby (tzv. roots music) dostala do celosvetovej  TOP 10 výberovky magazínu fRoots v roku 2015.

          Galakoncert by mal byť dôstojným vyvrcholením festivalu, ktorý ponúka množstvo sprievodných podujatí. Pre odbornú verejnosť bude pripravená medzinárodná konferencia na tému world music, PR skupín a hudobný export. Pre hudobníkov a ich agentov budú zahraniční odborníci viesť v sobotu rôzne semináre od spôsobov presadenia sa v zahraničí, až po témy ako podpora hudobného priemyslu či hudobné rebríčky world music. Pre záujemcov je možnosť bezplatne sa registrovať na oba dni konferencie na webovej stránke festivalu.

balkansambelĎalšími koncertami na Hlavnom námestí sa širšej verejnosti predstavia skupiny Balkansambel, skupina La3no Cubano, Mojše Band, Muzička, Rusín Čendeš Orchestra či Trojka Zuzany Homolovej. Tento jedinečný prierez slovenskou world music bude prístupný všetkým záujemcom v piatok od 18:30 a v sobotu od 16:20 hodiny.

Koncerty, workshopy a a ďalšie akcie budete môcť navštíviť v piatok a sobotu, 9. a 10. septembra pod hlavičkou World Music Festival Bratislava. Podrobný program koncertov aj konferencie nájdete na www.worldmusicfestival.sk

PR festivalu