SESTERSKÉ TRIO JOSEPH SPIEVA SVOJE PIESNE V DOKONALEJ SYMBIÓZE

Joseph – I'm Alone, No You're NotJoseph – I’m Alone, No You’re Not (Ato Records 2016)

Veľmi nás teší, že nám hudbu do rádia neponúkajú len veľké vydavateľstvá, ale i malé nahrávacie spoločnosti. História sa opakuje, pretože práve malé vydavateľstvá spestrujú svetovú hudobnú ponuku. Nahrávky z Ato Records sa k nám dostavajú vďaka dobre fungujúcej distribúcii PIAS (Play It Again Sam), ktorá má svoje zastúpenie pre východnú Európu vo Varšave. O jej chod sa stará Tony Duckworth, ktorý už obohatil archív New Model Rádia nejednou dobrou skladbou. Vďaka Tony! Jeho zásluhou sa k nám dostal i nový album amerického tria Joseph.

Spev súrodencov býva niekedy fascinujúci. V minulosti nás o tom presvedčili napríklad skupiny Beach Boys, The Everly Brothers, alebo First Aid Kit. Trio Joseph tvoria sestry Allison, Meegan a Natalie Closnerové. Vyrastali v štáte Oregon ako deti rodičov, ktorí mali blízko k umeniu. Ich otec bol jazzový spevák a bubeník, mama učiteľkou divadla. Spočiatku začala spievať len Natalie. Bolo to ešte v časoch štúdia na vysokej škole. Neskôr si k nahrávaniu svojich piesní prizvala aj svoje sestry. Vtedy zistili, že im to spoločne funguje, čo vyústilo k nahratiu spoločnému debutového albumu. Ten vyšiel v roku 2014 pod názvom Native Dreamer Kin. Dievčatá ho v tom čase vydali na vlastné náklady.

joseph photo

V súčasnosti vydávajú Joseph svoj druhý album s názvom I’m Alone, No You’re Not. Jeho produkcie sa chopil uznávaný producent Mike Mogis, ktorý v minulosti spolupracoval s Bright Eyes, alebo Jenny Lewisovou. Nové nahrávky tohto tria vznikali v jeho vlastnom štúdiu v Omahe. Vydavateľstvu ATO Records ponúkli album na vydanie až po jeho kompletnom nahratí. Stalo sa tak v čase, kedy už malo trio Joseph slušnú základňu svojich fanúšikov nielen doma v Spojených štátoch. Sestry najviac teší reakcia publika na ich nové piesne. V súčasnosti ju testujú na koncertoch a festivaloch po celom svete. V našom rádiu dostal priestor ich aktuálny singel White Flag a neskôr do vysielania pridáme i ďalšie piesne.

Róbert Gregor