12. ROČNÍK UPRISINGU – DO BRATISLAVY PRÍDE ELEPHANT MAN ČI DUB INC.

Elephant ManFanúšikovia Uprisingu sa dočkali. Prvá, viac než štedrá várka interpretov, ktorí 23. a 24. augusta zavítajú na bratislavský Uprising festival je známa. Niektoré hviezdy budú mať na festivale premiéru, niektoré sa po rokoch vracajú na miesto činu, avšak jedno je isté – organizátori potešia všetkých. Od fanúšikov reggae a dancehallu, cez dub, ale aj všetkých dnb heads, junglistov a hiphoperov.

Na Slovensko si to tento august zamieri z Jamajky dancehallová superstar Elephant Man, Jo Mersa Marley, vnuk legendárneho Boba Marleyho aj  francúzsky miláčik davu, vynikajúca kapela Dub Inc, ktorá je uprisingovému publiku dobre známa.

Dub Inc.Svoj sólo projekt príde predstaviť člen zaniknutého Irie Révoltés, spevák a rapper Mal Élevé a rozlúčkový koncert s fanúšikmi príde na Uprising odohrať Symbiz, berlínska hviezda ghetto bass music. Nemecká scéna príde tento rok ešte o jedno silné meno. Poslednú tour si dáva aj formácia Illbilly Hitec, ktorá však počas nej nevynechá ani festivalovú Bratislavu.

Neskoré nočné hodiny aj tento rok budú patriť lámaným beatom, tentokrát pod taktovkou britských jungle dnb producentov Serial Killaz. Koho kroky vedú skôr dubovejšie linky, ten sa určite poteší menám ako je Alpha Steppa ft. Nai-Jah či MCs na mikrofóne ako Parly B či britský veterán Murray Man.

Lokálnu scénu zastúpi česko-španielsko-africká formácia United Flavour. Tá sa po rokoch dostaví na Uprising s novým albumom, na ktorom sa objaví aj spolupráca s Medial Banana. Prvým slovenským menom na dvanástom ročníku festivalu Uprising je Strapo a jeho uvedomelý rap, ktorým si získal aj srdcia mnohých nehiphopových fanúšikov.

Sveťo Moravčík + NMR