NÓRSKA SKUPINA JAGGA JAZZIST OPÄŤ ZAVÍTA NA SLOVENSKO

Jagga Jazzist 2019 Na Slovensko sa po 4 rokoch vracajú fantastickí Nóri Jaga Jazzist. Naposledy tento unikátny orchester vypredal Ateliér Babylon a očakáva sa, že tento raz bude o ich koncert znovu veľký záujem. Ansámbel deviatich muzikantov sa nedá ľahko hudobne ohraničiť. V rámci jedného koncertu zahrá jazz, post-rock, ale aj folklór, či elektronickú muziku. Ich vstúpenie je vždy nezabudnuteľným zážitkom. Nenechajte si ho ujsť. Už 29-ho apríla v Majestic Music Club-e v Bratislave!

„Slovenské publikum vie vytvoriť naozaj úžasnú atmosféru. Váš temperament, s akým reagujete na naše skladby, je skvelý. Do Bratislavy sa vraciame po 4 rokoch a tešíme sa, ako si to opäť spolu s vami užijeme,“ odkazuje hlavný skladateľ orchestra Lars Horntveth.

Jagga Jazzist 2019 - 2 Jaga Jazzist majú v súčasnosti 9 členov a sú považovaní za jednu z najzaujímavejších súčasných nórskych skupín. Ich hudba sa nedá žánrovo ohraničiť a limity ich možností presahujú akúkoľvek formu kategorizácie.

„Nesmierne sa tešíme, že sa nám podarilo s týmto výnimočným hudobný telesom dohodnúť. Je to dokonale zosynchronizovaný orchester, ktorý produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne a nepredvídateľne vyviera do erupcie nekonvenčnosti a svojím mohutným nadžánrovým presahom dotvára svojmu dielu punc originality. Osobne sa neviem dočkať, čím nás zas tento raz prekvapia,“ dodáva Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert organizuje.

Eva Sládková + NMR (foto: press)