AMERICKÁ SKUPINA GARBAGE ÚSPEŠNE VYSTÚPILA V SEREDI

Séria hudobných podujatí IN CASTLE pokračuje v Seredi aj v tomto roku. Organizačne ich zastrešuje agentúra KVAS spolu s Domom kultúry Sereď.

Garbage - Sereď 1

Prvým zo série tohtoročných podujatí In Castle sa stal 26.6.2019 koncert americkej rockovo-alternatívnej skupiny GARBAGE. Skupina pôsobí na hudobnej scéne už viac ako dvadsaťpäť rokov. Počas svojej kariéry nahrali šesť albumov, predali viac ako sedemnásť miliónov nosičov a odohrali koncerty vo viac ako tridsiatich piatich krajinách sveta. V roku 2018 Garbage oslávili dvadsiate výročie od vydania ich úspešného albumu Version 2.0 koncertami v Európe, Severnej Amerike a Mexiku.

Garbage - Sereď 2

Na pódiu amfiteátra v Seredi bolo možné vidieť skvelých amerických hudobníkov ako Duke Erikson, Steve Marker a nezameniteľnú charizmatickú škótsku speváčku Shirley Manson. Ďalší člen kapely Butch Vig do Európy na turné neprišiel zo zdravotných dôvodov. Za bicími ho nahradil bubeník Matt Walker.

Najväčšiu pozornosť v Seredi pútala speváčka Shirley Manson, ktorá je vo svojich päťdesiatich troch rokoch stále šarmantná, pričom nestráca zmysel pre extravaganciu. Prejavovalo sa to najmä jej oblečením, účesom i správaním počas celého koncertu. Kapela súkala z rukáva jeden hit za druhým a bolo zjavné, že si koncert užívala spolu s publikom.

Garbage - Sereď 3

Fanúšikov skupiny Depeche Mode zrejme potešil aj „mashup“ skladby Personal Jesus s piesňou Wicked Ways. So zapadajúcim slnkom, ako koncert gradoval, sa z pôvodne sediaceho publika stal tancujúci dav. Koncert skončil niečo po pol desiatej hodine večer jedným prídavkom. Shirley v jednom z jej komentárov prisľúbila, že by sa rada s kapelou na Slovensko opäť vrátila a to možno už o dva roky.

Milovníci kvalitnej rockovej hudby všetkých vekových kategórií odchádzali domov plný dojmov a zážitkov zo skvelého koncertu. Sme radi, že svetové kapely u nás vystupujú už aj v menších mestách a že publikum zo Serede túto skutočnosť dokázalo oceniť.

Pavol Veselský (foto: Eva Korbeľová)