LIAM GALLAGHER ZVEREJNIL VIDEOKLIP K NOVINKE THE RIVER

Anglický spevák Liam Gallagher zverejnil skladbu The River. K novinke ponúkol aj video, v ktorom sa mladý muž potuluje po meste a napokon stojí pred nasprejovanou podobizňou 46-ročného interpreta na budove.

Liam Gallagher album 2019

Pieseň napísal niekdajší líder už nefungujúcich Oasis s Andrewom Wyattom z kapely Miike Snow, ktorý sa podieľal aj na Gallagherovom debutovom albume As You Were (2017). The River sa bude nachádzať na jeho druhej sólovke Why Me? Why Not, ktorá sa dostane na trh 20. septembra a spevák z nej predtým ponúkol prvý singel Shockwave aj s videoklipom. Na očakávanom albume sa podieľal aj Greg Kurstin.

Gallagher tiež zverejnil termíny turné po Veľkej Británii. Tento rok vystúpi aj na festivale Pohoda, ktorý sa bude konať od 11. do 13. júla na letisku v Trenčíne. Na pódium sa dostane v posledný deň.

Liam Gallagher

Liam Gallagher sa preslávil ako spevák spomínanej kapely Oasis, s ktorou nahral albumy Definitely Maybe (1994), (What’s The Story) Morning Glory? (1995), Be Here Now (1997), Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don’t Believe The Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008). Činnosť skupiny však už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi ním a jeho starším bratom Noelom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu. Noel následne založil kapelu Noel Gallagher’s High Flying Birds. Liam s ostatnými členmi Oasis zas skupinu Beady Eye, ktorá stihla uviesť na trh dve štúdiovky – Different Gear, Still Speeding (2011) a BE (2013), no v októbri 2014 ukončila činnosť. Liam v októbri 2017 ponúkol menovanú debutovú sólovku As You Were, s ktorou dobyl UK Chart.

SITA + NMR (foto: press)