AMERICKÁ SKUPINA HOLE ZVAŽUJE NÁVRAT NA HUDOBNÚ SCÉNU

Podľa Courtney Love „na oslave minulosti nie je nič zlé“.

Už nefungujúca americká kapela Hole plánuje reunion. V rozhovore pre britské noviny The Guardian to uviedla speváčka a gitaristka Courtney Love, keď spomenula 25. výročie vydania albumu Live Through This (1994). „Rozprávame sa o tom. Nie je nič zlé na oslave minulosti. Nedávno som si to uvedomila. Ak to nespravíte, ľudia prepíšu históriu a z vás sa stane nevyhovujúca žena,“ vyjadrila sa.

O reunione tento rok rozprávala aj basgitaristka Melissa Auf der Maur. „Už je to 20 rokov, čo som odišla z kapely a chcem kúsok tej slávy naspäť. Hole bola veľmi dobrá kapela a chcem, aby každý vedel, že je dôležité pamätať si ženy v rockovej hudbe, aj keď boli v tieni manžela,“ vyhlásila.

Hole vznikli v roku 1989 v Los Angeles. Debutový album Pretty on the Inside vydali v septembri 1991. Menovaný druhý počin Live Through This (1994) vyšiel len sedem dní po tom, ako sa zastrelil manžel Love Kurt Cobain z legendárnej skupiny Nirvana. Na albume, ktorý obsahuje aj skladby ako Miss World, Violet, Asking for It či Rock Star, hrala aj zosnulá basgitaristka Kristen Pfaff. V roku 1998 uviedli na trh tretiu štúdiovku Celebrity Skin. Vďaka nahrávke, na ktorej nájdete piesne ako Celebrity Skin, Malibu či Awful, získali štyri nominácie na Grammy. Hole potom vydali ešte album Nobody’s Daughter (2010). Skupina ukončila činnosť v roku 2012.

SITA (foto: Jeff Kravitz)