BARBORA MOCHOWA V NOVEJ PIESNI ČAKÁ NA ŽIVOT

Česká speváčka a pianistka Barbora Mochowa predstavuje ďalšiu lastovičku z pripravovaného albumu. Novinka „Wait for Life“ sa dočkala aj pôsobivého videoklipu.

Podobne ako u dvoch predchádzajúcich singlov novinka vznikla v spolupráci s producentom Viliamom Bérešom, ktorý jej dodal snové sláčikové aranžmány, veľkolepé beaty a magické zvuky. Videoklip k skladbe vytvoril spevák a skladateľ Petr Lexa.

Mochowa sa aj napriek svojej autentickej a nie celkom mainstreamovej tvorbe predstavila na celosvetovej hudobnej súťaži Eurovízie 2019, kde v počte zhliadnutí na YouTube suverénne viedla s piesňou „True Colors“. V celkovom poradí sa umiestnila na druhom mieste po víťazných Lake Malawi. V roku 2020 si svoju účasť na Eurovison Song Contest zopakovala s piesňou „White & Black Holes“.

Na svojom konte má okrem niekoľkých úspešných singlov a sólový album „Waiting for the White Raven“.

V rámci hudobných cien „Žebřík“ získala druhé miesto v kategórii Objav roka. V roku 2020 prekvapila aj svojím vydareným spracovaním albumu „Pocta Leonardovi Cohenovi“, ktorý vyšiel ako súčasť knižnej publikácie a autorizovanej biografia Leonarda Cohena „I’m Your Man“.

„Wait for Life je píseň vyjadřující naději, snahu vyrovnat se s minulostí, která vám občas nedá spát, a přechod do radosti. Nevím, jestli se mi to tak úplně podařilo v životě, ale uskutečnila jsem to minimálně v téhle písni,“ hovorí s úsmevom Barbora Mochowa a dodáva: „Videoklip jsme natáčeli jednoho krásného podzimního dne v okolí Prokopského údolí. Nikdy jsem si natáčení tolik neužila. A Petrův nápad zapojit do videoklipu ještě jednu tajemnou postavu se mi zalíbil okamžitě. Víc ale nesmím prozradit, musíte se podívat.“

„Báru jsem poprvé zaregistroval před pár lety v Eurovizi. Už tehdy mi utkvěla v paměti její specifická barva hlasu a cit pro chytlavé melodie. Teď se naše cesty spojily přes společné kamarády muzikanty. Bára hledala režiséra pro svůj klip a tak jsem se nabídl. Poslala mi píseň, já se do ní zamiloval od prvního tónu a věděl jsem, že ji musím zfilmovat. Shodli jsme se na jednoduchém vizuálním konceptu, kde jde hlavně o náladu a celkovou atmosféru klipu. Ale i tak se nám do něj podařilo dostat nenápadný příběh s částečným přesahem. Bára byla během natáčení skvělá. Měla svoji vizi, ale i tak se nechala navést zase trochu jiným směrem. Mám pocit, že se nám díky tomu podařilo pro ni najít zajímavou a možná i netypickou polohu. Z výsledku mám velkou radost,“ prezradil o novom videoklipe jeho tvorca spevák Petr Lexa. Práve on vytvoril prednedávnom lyric video aj pre speváčky Kláru Vytiskovú a Eriku Stárkovú.

Barbora Mochowa plánuje vydanie svojho druhého albumu s názvom „Will o‘ the Wisp“ na budúci rok vo vydavateľstve Tranzistor. Na albume sa bude nachádzať deväť piesní. Speváčka tiež rozšírila svoju koncertnú zostavu. Okrem tradičného sláčikového telesa Unique Quartet ju teraz sprevádza ešte bubeník David Landštof a klávesista Martin Krópa Kryštof.

NMR (foto: Patrick Marek)