BILLY BARMAN AVIZUJÚ KARAMELOM NOVÝ ALBUM

Billy Barman aktuálne finišujú s prácami na ich piatom štúdiovom albume, ktorý vyjde na jar 2024. Jeho predzvesťou je nový singel s názvom „Karamel“.


Na novej piesni spolupracujú Billy Barman s viacerými producentmi a hudobníkmi z domácej scény. Jedným z nich je práve Pišta Kráľovič, ktorý novému singlu Karamel dodal svoj charakteristický klubový zvuk.

“S Pištom sa poznáme veľmi dlho, obdivujeme jeho robotu a vždy sme chceli, aby nám spravil track. Dokonca sme aj susedia, takže mali sme to k nemu naozaj blízko,” hovorí kapela o spolupráci s FVLCRVM-om, ktorý je uznávaným producentom v stredoeurópskom regióne a má už za sebou aj nočný headlinerský slot na hlavnom pódiu festivalu Pohoda.

K novej piesni vychádza aj klip natočený na jeden záber na Grösslingovej ulici v Bratislave, kde sa často vyskytujú členovia Billy Barman a režisér videa Lousy Auber. Účinkuje kapela a jej fanúšikovia. Nakrúcalo sa pri dvojnásobne zrýchlenom tempe skladby, aby sa dosiahol slowmotion efekt. O kameru sa postaral Mikuláš Bado.

Okrem novej tvorby žijú Billy Barman v týchto dňoch aj reedíciou k 10. výročiu vydania ich druhého štúdiového albumu „Modrý jazyk“, s obľúbenými skladbami „Traja“, „Strmá voda“ či „Vrkoče“. Modrý vinyl vychádza v limitovanej sérii 333 kusov a vo štvrtok 23.11. o 17:00 si ho fanúšikovia budú môcť prísť kúpiť a podpísať kapelou v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave.

Alexander Čerevka a NMR (foto: Kubo Križo)