BILLY BARMAN OHLASUJÚ PIATY ALBUM NOVOU PESNIČKOU

Po roku od vydania pesničky „Zero“ prichádzajú Billy Barman s druhým singlom z pripravovaného piateho štúdiového albumu. Nová skladba a video „Vyhovoriť sa na tmu“ nesú typické črty barmanovskej produkcie a nechýba popevok, ktorý si pravdepodobne budete spievať hneď po dopočúvaní pesničky.


Bratislavská kapela má za sebou koncertný a tvorivý rok. Hneď po zverejnení piesne „Zero“ vyrazila na turné ešte k albumu „Zlatý vek“ (2020), ktoré sa kvôli pandémii dva roky prekladalo. Na jeseň sa “Barmani” zavreli naspäť do štúdia PULP a začali nahrávať dve nové skladby s producentom Jakubom Hríbikom. Jednou z nich je práve pesnička Vyhovoriť sa na tmu, ku ktorej vzniklo aj video od režiséra Andreja Ištoka.

S hotovým refrénom prišiel spevák Juraj Podmanický

“Je to taká obľúbená Ďuriho téma – o týpkovi, ktorý niečo vyviedol a teraz sa cíti previnilo. Skladbu sme iba načrtli a hneď sa išlo nahrávať do štúdia, takže chvíľu nám trvalo, kým sme našli optimálny tvar a formu. Naopak klip sme urobili veľmi jednoducho, väčšinu sme natočili na Bratislavskom majálese, čiže zachytáva atmosféru na našich koncertoch. A hlavne, je tam na konci tma,” hovorí gitarista Jozef Vrabel.


O mohutnú basovú linku sa opäť postarala Laura Jašková alias Meowlau, ktorá s Billy Barman hrá a tvorí od minulého roka.

„S Laurou nám to funguje fantasticky. Je to obrovská profesionálka a skvelá hudobníčka. Je pre nás veľkou inšpiráciou a všetci sa od nej učíme,“ dodáva Jozef Vrabel.

“Vyhovoriť sa na tmu” bude súčasťou piateho albumu Billy Barman, ktorého vydanie je naplánované na november 2023. Ešte predtým kapelu čaká koncertné leto s početnými open air akciami a tiež niekoľkými vystúpeniami s Dievčatami zo SĽUKu.

Alexander Čerevka a NMR (foto: Andrej Istok)