BILLY BARMAN VYRÁŽAJÚ NA ZERO TOUR 22

Po štyroch rokoch sa bratislavská skupina Billy Barman vracia do klubov s novou basgitaristkou.

Pred dvomi rokmi zverejnili svoj zatiaľ posledný album „Zlatý vek“ a chceli s ním vyraziť na klubové turné. Prišla však pandémia a turné sa dvakrát preložilo, až sa ho napokon kapela rozhodla úplne zrušiť. Billy Barman na turné ZERO začínajú novú kapitolu svojej existencie. Odohrajú spolu 9 koncertov, prvý z nich už 15. apríla.

„Máme pocit, ako by sme začínali od nuly, a takisto od nuly začína klubová scéna na Slovensku, zaslúži si trochu nakopnúť,“ vysvetľuje názov turné spevák Juraj Podmanický.

Do klubov sa vracajú po štyroch rokoch spolu s novou basgitaristkou Laurou Jaškovou (známou ako MEOWLAU), ktorá sa stala členkou kapely v septembri.

„Mať v kapele Lauru je niečo, čo nám môže zvyšok scény potichu (a kľudne aj nahlas) závidieť. Je to nielen vynikajúca inštrumentalistka ale aj úžasná parťáčka. Myslím, že sme si sadli ľudsky aj hudobne, o čom sa budú môcť ľudia presvedčiť pri prvej skladbe, ktorú čoskoro vydáme,“ uviedol bubeník Matej Ruman.

Barmani na turné predstavia okrem svojho „best of“ programu aj úplne nový singel „Zero“, ku ktorému kapela práve nakrúca videoklip.

Skladba by mala mať premiéru tesne pred začiatkom turné. V niektorých mestách vystúpia ako predskokani Curly Simon, resp. Sam Handwich, o after party sa postarajú Multipla Selektors. V Bratislave zahrá DJ Yanko Kral.

Skupina Billy Barman vznikla v roku 2008 a na svojom konte má albumy „Noční jazdci“ (2010), „Modrý jazyk“ (2013), „Dýchajúce obrazy“ (2016) a „Zlatý vek“ (2020).

Billy Barman – Zero Tour 22:

15.4. MARTIN Barmuseum + Multipla Selektors
16.4. TRNAVA Malý Berlín + Multipla Selektors
20.4. BRATISLAVA MMC + Curly Simon, Yanko Kral
22.4. ŽILINA Stanica
23.4. BANSKÁ BYSTRICA Záhrada
29.4. KOŠICE Tabačka + Sam Handwich
30.4. PREŠOV Stromoradie + Sam Handwich
6.5. TRENČÍN Piano + Curly Simon
3.6. NITRA Hidepark

Viac na: https://barmani.lnk.to/zerotour22/

Alexander Čerevka a NMR (foto: Lousy Auber)