KOBO TOWN PRICHÁDZAJÚ S KARNEVALOM DUCHOV

Skupina Kobo Town je pomenovaná podľa legendárnej štvrte v Port-of-Spain na Trinidade, kde sa zrodilo kalypso.

Hudba tejto skupiny je zmesou štýlov kalypso, ska, dancehall, reggae a trombónovej dychovky. Je to aj jedinečná nadnárodná zmes rytmov, poézie a kritických textov. Od svojho založenia v roku 2005 Kobo Town predstavili svoj osobitý repertoár publiku na celom svete.

Lídrom kapely je spevák, skladateľ a multinštrumentalista Drew Gonsalves. Ako tínedžer sa presťahoval z Trinidadu do Kanady a vo svojom novom domove sa nadchol pre hudbu, ktorú spoznal prostredníctvom starých platní nájdených vo výpredajoch a bazároch. Jeho zádumčivé, radostné, poetické a tanečné piesne sú podávané s nezlomnou energiou. Niektoré jeho skladby do svojho repertoára zaradili umelci ako Carlos Santana, Manu Chao či Calypso Rose.

Skupina Kobo Town doteraz nahrala tri albumy: debutový prelomový „Independence“, hitparádový „Jumbie in the Jukebox“ a ocenený cenou Juno „Where The Galleon Sank“. Na štvrtom albume „Carnival Of Ghost“ skupina opäť spolupracovala s montrealským vydavateľstvom Stonetree Records a vychyteným producentom Ivanom Duranom pochádzajúcim z Belize.

Nový album „Carnival of the Ghosts“ je inšpirovaný predstavou starého huslistu hrajúceho pre ľahostajné publikum.

Nachádza sa na ňom eklektická kolekcia piesní: od rozmarných príbehov o stretnutí s duchmi dávno zosnulých celebrít, cez filozofické úvahy o krátkosti života, až po sociálne komentáre o našej problematickej kultúre. Zatiaľ čo predchádzajúce nahrávky boli väčšinou inšpirované tragickou históriou Karibiku, tento album upriamuje pohľad na ľudskú podstatu, vŕta do bizarností, slabostí, nerestí a cností, ktoré sa vyskytujú na každom mieste a v každej dobe.

Z hudobného hľadiska je tento album pestrou zmesou karibských zvukov. Melódie calypso sa stretávajú s rytmami ska, reggae a basovými groovmi v štýle soca a to všetko v súhre so zvukom špinavých elektrických gitár s príchuťou karibských štýlov zouk a son montuno.

NMR (foto: press Kobo Town)