BLANCH OHLASUJE EP ETHEREAL GROUNDS SKLADBOU FAE

Ani nie rok po vydaní albumu „Veracity“ vydáva slovenská speváčka Blanch EP s názvom „Ethereal Grounds“, ktoré napísala a po prvýkrát aj sama vyprodukovala. Ohlasuje ho skladba „Fae“, ktorá vyšla 8. septembra spolu so snovým videoklipom.


Hoci Bianca Macková, vystupujúca pod menom Blanch, začínala ako sólo speváčka a hudobníčka, až donedávna vždy vydávala hudbu, pod ktorou okrem nej boli podpísaní aj iní hudobníci. V priebehu minulého roka však Bianca začala tráviť viac času tvorením a produkciou beatov, z ktorých napokon vzniklo EP „Ethereal Grounds“. To je prvým dielom Blanch, ktoré je od začiatku po koniec vytvorené len jedinou osobou – Biancou Mackovou. O finalizáciu zvuku sa postaral Stanislav Kubica, známy ako Duch.

Ethereal Grounds obsahuje sedem skladieb, ktoré rozprávajú príbeh spirituality, straty a nájdenia, ale zachytáva aj pocity spojené s dosiahnutím určitých životných cieľov a povzbudenia k splneniu ďalších.

„Atmosféra Ethereal Grounds je snová, až rozprávková, a často zachytáva abstraktné javy, ktoré pre niektorých poslucháčov môžu vyjadrovať veľmi veľa a pre niektorých zas takmer nič. Veľmi záleží na ich vnímavosti a ochote načúvať veciam okolo nich,“ hovorí o svojom prvom sólovo vyprodukovanom diele Blanch.

Pilotnou piesňou je skladba Fae

Námet nosila Bianca v hlave už od minulého leta, no keďže chcela zachytiť les v jeho plnej kráse v letnom svetle, produkcia videoklipu sa uskutočnila až tento rok v auguste. Na klipe sa podieľali aj Timotej Talapka (kamera, strih, grading) a Linda Minarčíková, ktorá stvárnila vílu.

Daniel Bdžoch a NMR (foto: press Blanch)