BRAZILIAN GIRLS NA NOVOM ALBUME LET’S MAKE LOVE VYZÝVAJÚ K VZÁJOMNÉMU MILOVANIU

Brazilian Girls - Let's Make Love (Six Degrees Records, 2018)

Brazilian Girls - Let´s Make Love

Skupina Brazilian Girls vznikla v New Yorku, no netvoria ju výlučne dievčatá a ani jeden z jej členov nepochádza z Brazílie, ako by bolo možné usudzovať z jej názvu. Vedie ju však žena, speváčka Sabina Sciubba. Brazilian Girls vo svojej hudbe kombinujú tanečné prvky s rôznymi hudobnými štýlmi, ako tango, šansón, reggae a ďalšími.

Doposiaľ im vyšli tri albumy – Brazilian Girls (2005), Talk To La Bomb (2006), New York City (2008). V roku 2009 bol ich titul New York City nominovaný na cenu Grammy v kategórii najlepší tanečný album. Sabina je známa extravagantným obliekaním, spolupracovala s poprednými módnymi návrhármi, akými sú Threeasfour, Gemma Kahng, Carolina K. V roku 2014 jej vyšiel sólový album s názvom Toujours.

Brazilian Girls prispeli aj na úspešný benefičný album Red Hot + Rio, z ktorého finančný výnos bol venovaný na zvyšovanie povedomia v boji proti AIDS a s tým súvisiacich zdravotných i sociálnych problémov. V roku 2008 naň nahrali pieseň s Davidom Byrneom s názvom I’m Losing Myself. V roku 2011 spolupracovali so skupinou Forró The Dark a africkou speváčkou Angélique Kidjo na ďalšom pokračovaní tohto charitatívneho projektu, ktorý vyšiel pod názvom Red Hot + Rio 2.

Brazilian Girls 201813. 4. 2018, čiže po takmer desiatich rokoch, sa Brazilian Girls vrátili na scénu s novým albumom Let’s Make Love, ktorý obhajuje terapeutické výhody bohatého sexuálneho života a výdatného spánku. Svoju teóriu skupina nerealizuje pokojnou hudbou, posúva ju do estetickej roviny, ktorá bola typická pre jej rannú tvorbu. Nové piesne vychádzajú inšpiračne z obdobia new wave a synthpopu, pričom v nich cítiť medzinárodnú príchuť. Sabina sa narodila v Taliansku. V textoch jej piesní je preto okrem angličtiny počuť i taliančinu. Miestami je možné zachytiť i španielčinu, reggae skladba Salve má výlučne španielsky text. Nové skladby akoby zobrazovali rušné ulice a preplnené kaviarne v neustálom pohybe.

Album Let’s Make Love produkoval dlhoročný spolupracovník skupiny Frederik Rubens. Jeho piesne vznikali niekoľko rokov. Členovia Brazilian Girls sú v súčasnosti rozptýlení vo viacerých štátoch USA a v Európe. Nahrávanie sa preto uskutočňovalo zväčša na miestach niektorých ich koncertov, ktoré sa konali v New Yorku, Istanbule, Madride, Paríži. Napriek ich oddeleným životom sa im pri vzniku nových nahrávok podarilo nachádzať vzájomne pôsobiacu chémiu, ako v ich začiatkoch.

Albumovú novinku otvára pilotný singel Pirates o ktorom Sabina hovorí: „Je to pieseň o tom, ako by sme mali všetci spolu spať. Všetko by sa tým zmenilo. O tom je aj celý tento album. Môže to byť aj skutočný zmysel života.“ Titulná skladba ešte lepšie vystihuje podstatu, ktorá spočíva v rovnováhe divokosti a elegancie, drzom humore, nadčasovej poézii a oduševnenej mystike. „Práve v súčasnosti sa zdá byť text tejto piesne správnym posolstvom, ktoré chceme dostať do sveta,“ hovorí Sabina a dodáva: „Spočíva v milovaní a v ničom inom.“

Róbert Gregor (foto: Six Degrees Records)