ČESKOSLOVENSKÁ SPOLUPRÁCA NA ZÁCHRANE (HOLO) SVETA

BKB Archiv 01Virtuálny stret umelca Jakuba Čermáka z Prahy a skupiny Bad Karma Boy z Bratislavy zrejme prebehol za mimoriadne priaznivých karmických okolností. Jeho výsledkom je krásny klip ku skladbe Názory Nálady, ktorý redefinuje doterajší vizuálny rukopis skupiny.

“Jeleni hrají na klávesy, nad lesem visí barevný saturn s pomalu se otáčející orbitou. Během boje s nestvůrou je hrdina zavalen balvanem a umírá nebo padá do mdlob. Ve snu se znovu prochází se svou ženou holo-lesem.” Takto popísal Jakub Čermák svoju prvú ideu skupine. “Prečítali sme si to v aute cestou na koncert a hneď sme vedeli, že toto sa nám bude páčiť,” dodáva Juraj Marikovič, spevák a autor hudby a textu.

“Juraj trochu ťažšie zvládal svoje novonadobudnuté heroické vlastnosti, ale časom si na ne zvykol,” hovorí Adela Tihláriková, ktorú tentokrát na klávesoch nahradili jelene. Čo sa jej na klipe páči najviac? “Jednoznačne moment, keď si nasadíme špeciálne holoprilby, ktorými sa premiestňujeme do holografického lesa, kde si na chvíľu oddýchneme.”

BKB Archiv 02Podľa Jurajových slov je tento klip posledným k druhému albumu skupiny, ktorý vyšiel minulý rok pod názvom Údolia a kopce. Ak metaforu názvu použijeme aj na tento počin, skupina Bad Karma Boy zakončuje prezentáciu albumu určite na kopci.

Kapela sa okrem nového videa teší aj z príjemných zážitkov s českým publikom: “Vôbec sme nečakali, že nás naša hudba privedie tak často aj do Prahy. Na začiatku roka sme mali potvrdený jeden koncert a uvažovali sme, či kúpiť jednorazovú alebo celoročnú diaľničnú známku. Kúpili sme ročnú a po deviatom koncerte v Česku sa to ukázalo ako dobré rozhodnutie. Chodíme tam hrozne radi.”

Bad Karma Boy je bratislavská skupina, ktorú označujú za slovenský inteligentný pop, no sami by sa radšej videli na križovatke pesničkárstva, soulu a občas jemnej psychadélie so slovenskými textami. Na slovenskej alternatívnej scéne najviac zarezonovala ich pieseň Dunaj, za ktorú boli nominovaní na Singel roka slovenským Rádiom FM v súťaži Radio_Head Awards. V súčasnosti začínajú pracovať na treťom albume.

Zdroj článku a foto: Alexander Čerevka