ČESKÝ MAGAZÍN FULL MOON OSLAVUJE 10 ROKOV PÔSOBENIA

Magazín Full Moon v roku 2020 oslavuje desať rokov svojho pôsobenia, ktoré síce trochu komplikuje koronavírusová pandémia, ale žihľavu mráz nespáli.

Narodeninové koncerty sú presunuté alebo ich čaká presun, ale špeciálny darček v podobe unikátnej kompilácie FULL MOON 10 vyjde presne podľa plánu. Album obsahuje dvadsať nevydaných piesní od dvadsiatich skupín (vrátane jedného utajeného bonusu) a bude vydaný ako 2LP vo štvrtok 28. 5. 2020. Po už zverejnenej úvodnej skladbe „Hate Away“ skupiny Please the Trees bol 20. 4. zverejnený ďalší singel „Crown“ od obľúbených Manon Meurt. Zároveň bol odhalený tiež kompletný tracklist celej kompilácie a jej obal. Kompiláciu FULL MOON 10, ktorá vychádza v limitovanom počte 500 kusov, je možné si tiež objednať.

Kompilácia FULL MOON 10 obsahuje dvadsať doposiaľ nevydaných piesní, väčšina z nich vznikla iba pri tejto príležitosti.

Proces vzniku nahrávky sa datuje k začiatku roka 2018, nápad však vznikol oveľa skôr, ako potvrdzuje šéfredaktor Michal Pařízek: „O podobnom výbere uvažujeme vlastne už niekoľko rokov, nakoniec sme počkali na desiate výročie. Možno najťažšie bolo vybrať kapely, od začiatku nám totiž bolo jasné, že sa všetci naši obľúbenci na dvojalbum nezmestia. S ťažkým srdcom sme preto niektoré skupiny, interpretky a interpretov oželeli, ale potvrdením toho, že sme vybrali dobre, bola skutočnosť, že žiadna z dvadsiatich oslovených účasť neodmietla, vrátane tých zahraničných a čo viac – všetci nakoniec skladbu naozaj dodali. Čo považujem za neuveriteľné.“

Skladby pre kompiláciu Full Moon 10 vznikali čiastočne v pražskom Golden Hive Studiu, kde bola celá kompilácia tiež mastrovaná, prípadne v domovských štúdiách zúčastnených kapiel. Okrem domácich mien ako Please the Trees, Manon Meurt, Kill the Dandies !, Kalle, Kittchen, Orient alebo Houpací koně sa tu objavujú aj milí hostia zo Slovenska ako Katarzia, Autumnist a Isama Zing. Zaujímavá je tiež účasť troch zahraničných skupín, na album prispela tiež americká skupina Algiers, oceňovaný poľský kvartet Trupa Trupa alebo austrálski The Kill Devil Hills. Cez download kartu, ktorá je súčasťou balenia, je k stiahnutiu ešte jedinečný bonus z dielne pražskej skupiny Market. Unikátny „gatefold“ obal s rytinou mesiaca pochádza z dielne štúdia Carton Clan, ktoré sa stará tiež o dizajn magazínu Full Moon od začiatku jeho existencie.

Kompilácia FULL MOON 10 vychádza 28. 5. 2020 ako 2LP v limitovanom náklade 500 kusov, zároveň bude k dispozícii aj v digitálnej podobe na Bandcamp profile magazínu a na väčšine tradičných streamovacích služieb.

FULL MOON 10 – TRACKLIST

A1 PLEASE THE TREES – Hate Away
A2 TOMÁŠ PALUCHA – Mauglí
A3 BONUS – Vedle člověka (demo)
A4 BÁRA ZMEKOVÁ – Za dveřmi
A5 ±0 – Možná

B1 AUTUMNIST – The Romance of the Telescope
B2 ORIENT – WWIII
B3 KATARZIA A PJONI – Pocta Majakovskému
B4 HOUPACÍ KONĚ – Houpací koně
B5 THE KILL DEVIL HILLS – Helsinki

C1 KILL THE DANDIES! – I May Even Dance
C2 MANON MEURT – Crown
C3 TRUPA TRUPA – Revolution 90210
C4 FIVE SECONDS TO LEAVE FEAT. ANE BJERKAN – From Dark to Light

D1 KALLE – Breathing
D2 ALGIERS – Born on the Floor
D3 PRIS – Tráva
D4 ISAMA ZING – Piano Ballad
D5 KITTCHEN – Stíny

NMR