CIRQUE DU SOLEIL ZNOVU ZAVÍTA NA SLOVENSKO

Populárny umelecký kolektív odohrá od 27. do 30. apríla 2017 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sedem show s názvom Varekai.

cirque-du-soleilKanadské zoskupenie Cirque du Soleil už po štvrtý raz vystúpi na Slovensku. Tentoraz sa slovenským divákom a diváčkam predvedie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, kde od 27. do 30. apríla 2017 odohrá sedem predstavení s názvom Varekai.

Zatiaľ naposledy sa populárny umelecký kolektív predstavil na Slovensku vlani vo februári, keď v bratislavskej Slovnaft Aréne ponúkol show Quidam, opisujúcu príbeh dievčaťa, ktoré sa vybralo do imaginárneho sveta.

Termíny siedmich predstavení Cirque du Soleil na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave:
štvrtok 27. apríla 2017 – 20:00
piatok 28. apríla 2017 – 16:30, 20:00
sobota 29. apríla 2017 – 16:30, 20:00
nedeľa 30. apríla 2017 – 13:30, 17:00

Predstavenie Varekai sa zameriava na zvláštny svet zvaný Varekai, ktorý sa nachádza hlboko v magickom lese na úpätí sopky.

cirque-du-soleil-2Z oblohy sa zrazu znesie osamelý muž a ocitá sa vo fantastickom svete plnom zvláštnych stvorení, v spoločnosti ktorých putuje na hranici reality a absurdnosti, po krajine, kde sa neustále dejú zázraky. Príbeh sa odohráva v lese s vyše 300 stromami, ktoré siahajú do výšky takmer jedenásť metrov. Divákom a diváčkam zároveň ponúka návrat do čias starodávnych cirkusov a vzápätí späť do sveta moderného gymnastického umenia.

Scenáristom a režisérom predstavenia je Dominic Champagne, ktorý ním vzdáva hold kočovníkom ako zakladateľom cirkusového umenia. O kostýmy sa postarala japonská návrhárka Eiko Ishioka a hudbu si zobrala na starosť Violaine Corradi. Taliansko-kanadská skladateľka sa inšpirovala rytmami havajskej rituálnej hudby, pričom v repertoári nechýbajú piesne francúzskych trubadúrov z 11. storočia, tradičné arménske melódie či chórová hudba.

Svetovú premiéru malo v Montreale

Predstavenie Varekai malo svetovú premiéru v Montreale v roku 2002. Odvtedy sa predstavilo v 130 mestách 23 krajín a dosiaľ ho videlo 10 miliónov divákov a diváčok. Medzinárodné zoskupenie, ktoré vystupuje v show Varekai, tvorí tím profesionálnych akrobatov, hudobníkov či spevákov z 19 krajín sveta.

Cirque du Soleil je veľká organizácia so sídlom v kanadskom Quebecu. Vznikla zo skupiny pouličných umelcov v roku 1984. Spoločnosť má vyše päťtisíc zamestnancov, vrátane viac než 1 300 umelcov z vyše 50 krajín sveta. Ich vystúpenia videlo už viac ako sto miliónov divákov a diváčok v 300 mestách vo vyše 40 krajinách na piatich svetadieloch.

Informácie pochádzajú od Lucie Šukovej z agentúry Vivien.