SLNKO NA ČESKEJ REGGAE SCÉNE. COCOMAN VYDÁVA PRVÝ ALBUM POD VLASTNÝM MENOM ADAM LANČI

Adam LančiCocomana poznajú fanúšikovia reggae scény ako speváka a producenta z českých projektov Sklizeň alebo Nevereš. Na hudobnej scéne pôsobí už viac ako desať rokov a jeho talent už bol ocenený dvomi žánrovými cenami Anděl. Popri práci na vlastných piesňach rád koncertuje a prevádzkuje aj vlastné nahrávacie štúdio Drozdov, do ktorého svoje nahrávky chodí nahrávať podstatná časť súčasnej nielen českej reggae scény.

Adam LančiCocoman tento mesiac vydáva svoj prvý sólový album pod občianskym menom Adam Lanči. Sólový album je to v pravom zmysle slova, pretože na rozdiel od predchádzajúceho albumu Zázraky, ktorý nahrával spoločne so skupinou Solid Vibes, na albume „Přijde Den“ si vystačil s vlastnou produkciou. Texty piesní sú na jeho novinke príbehom hľadania, o ceste dlhou nocou za východom slnka. Objavuje sa v nich ako rezignácia a cynizmus, tak i viera a nádej. V hudbe sa klasické reggae aranžmány striedajú s rapom. Počuť aj elektronické zvuky a emotívne melódie. Texty sú všeobecne nosnou silou celého albumu a nie nadarmo ich autor vyzýva na počúvanie celej kolekcie nahrávok naraz, na jeden záťah. Jediným hosťom bol pri nahrávaní prekvapivo český producent James Cole (vlastným menom Daniel Ďurech ). Album sa nahrával v štúdiu Drozdov, o jeho mastering sa postaral Ondřej Žatkuliak z Rooftop štúdia a vizuálnu stránku vytvoril Daniel Řehák.

Album „Přijde Den“ otvára jeden malý svet a je len na poslucháčoch, či sa budú ochotní do neho ponoriť. Nám sa jeho niektoré piesne páčia a preto ich budete počuť aj v našom vysielaní.

Robo Gregor (foto: Naďa Hůlková)