GREGORY PORTER VYDÁVA ALBUM NAT KING COLE & ME

Gregory Porter - Nat Kin ColeGregory Porter, jeden z najúspešnejších jazzových umelcov súčasnosti a držiteľ ceny Grammy, vydáva  27. októbra nový album Nat King Cole & Me. Album je Gregoryho vyjadrením hlbokej osobnej pocty legendárnemu jazzovému spevákovi a klaviristovi Nat King Coleovi, ktorý u neho vzbudil jeho lásku k hudbe, a ktorého jedinečný štýl hudobník obdivuje celý život.

„ Cole bol unikát. Zanechal za sebou úžasnú hudbu – nedá sa nebyť ovplyvnený jeho nevídanou farbou, štýlom a neprekonateľnou nonšalantnosťou. Je iba prirodzené, že sa vydám za koreňmi svojej inšpirácie a tam, odkiaľ pochádzam. A moje korene sú moja mama, gospelová hudba a Nat King Cole,“ dodáva k novinke Gregory.

Vplyv Nat King Colea na život a hudbu Gregoryho Portera je veľký – niektoré spomienky na neho sa spájajú s hudobníkovým raným detstvom. „V piatich alebo šiestich rokoch vo mne Natova hudba vyplnila prázdnotu. Môj otec v mojom živote nebol prítomný a nedával najavo akýkoľvek záujem o moju osobu či výchovu. Natove slová sa tak pre mňa stali životnými lekciami, studnicou múdrosti a otcovských rád, ktoré som tak potreboval,“  približuje hlbší význam albumu Gregory.

Pilotný singel Smile a piesne L-O-V-E a Nature Boy obsahujú úryvky priamo z Coleových melódií a skladba When Love Was King je zasa Coleom inšpirovaná verzia Gregoryho vlastnej piesne, ktorá bola v originálnom znení pôvodne vydaná na platinovom albume plnom hitov Liquid Spirit. Najnovší album Nat King Cole & Me je výnimočný aj v tom, že ide Porterov prvý počin, ktorý nahrával s kompletným orchestrom. O aranžmány skladieb sa postaral šesťnásobný držiteľ Grammy  Vincent Mendoza a okrem Gregoryho budeme na albume môcť počuť  jazzové trio Christiana Sandsa, Reubena Rogersa a Ulysses Owensa, ako aj trúbkara Terenca Blancharda.

Gregory Porter si publikum na celom svete podmanil svojím bohatým soulovým hlasom. Za albumy Liquid Spirit a Take Me to The Alley získal ceny Grammy a stal sa jednou z celosvetovo najvýraznejších a najznámejších hviezd súčasnej jazzovej scény. Porter pravidelne vypredáva koncerty a je pozývaný do prestížnych televíznych programov, ako je napríklad The Graham Norton Show či BBC Music Awards. Niekoľkokrát spieval pre kráľovnú Veľkej Británie a vystupoval na prestížnych hudobných festivaloch.

Dominka Dirgasová