DAGMAR MIŠÍKOVÁ ALIAS LOTTA PREDSTAVUJE PRVÉ EP

Slovenská speváčka a skladateľka Lotta, vlastným meno Dagmar Mišíková, bola doposiaľ známa najmä ako textárka kapely Fallgrapp. V týchto dňoch jej vychádza autorská kolekcia skladieb s názvom „Seafarer“.

Prvou ochutnávkou z EP „Seafarer“ je skladba „Léonard“. Za produkciou všetkých piesní, ktoré sú sekvenciou štyroch ročných období, stojí Dalibor Kocián, alias Stroon.

„Od prvého momentu v štúdiu som vedela, že si s Daliborom budeme rozumieť. Vážim si, že ma nechal naďalej o piesňach uvažovať v mojej vízii, čím rešpektoval autorstvo a ja som absolútne dôverovala jeho producentskému kúzleniu. Táto sloboda nám otvorila čarovný svet,“ spomína na spoluprácu Dagmar.

Skladba Léonard je pre Lottu veľmi osobná.

„Z mnohých dôvodov ju milujem aj nenávidím. Je to ako zaspať na najkrajšej pláži sveta, kde sa po dlhšej chvíli zobudím spálená slnkom tak veľmi, že ostatné dni pobytu trpím. Ale trpím na najkrajšej pláži sveta,“ vysvetľuje Dagmar úsmevne.

Francúzske repliky, ktoré v nahrávke rozpráva naozajstný Léonard, reflektujú ich vzájomný rozhovor o slobode: „Vravíš, že stratiť nádej je získať slobodu? Veľmi pravdepodobné, ale nie som si istá. Nie som si istá ani tým, či je mesiac dnes v noci jediný divák.“

Pieseň farbí emotívny klavírny prednes klaviristu Dominika Barteka, ako aj harmónium a rôzne ruchy, ktoré nahrala samotná Lotta.

Singel vychádza aj s abstraktným výtvarným videoklipom, na ktorom pracoval team tvorcov z USA. Réžiu si vzal na starosť americký sochár a fotograf John Klukas.

„Všetci sa neustále pohybujeme po akejsi trase stanovenej pred nami s vedomím, že nie každý pôjde touto cestou s nami. Napriek globálnym lockdownom a nemožnosti vycestovať za natáčaním sme tou cestou išli spoločne,“ hovorí John.

Autorom fotografie na obale singla je Klára Hudáková a jeho finálnu grafickú podobu pripravila Silvia Ďurovcová. Mastering nahrávky si vzal na starosť Tomáš Karásek v Gargle & Expel.

Singel vychádza 14. mája 2021 digitálne na všetkých známych streamovacích platformách a ako download pod záštitou Deadred Records. EP „Seafarer“, ktorého je „Léonard“ súčasťou, vyjde 3. júna 2021.

Natália Husárová a NMR (foto: press Lotta)