DVE NOVINKY GLASS ANIMALS

Anglická skupina Glass Animals spolu s Iannom Diorom predstavila novú verziu piesne „Heat Waves“. Zároveň zverejnila videoklip k skladbe „Space Ghost Coast To Coast“.

Glass Animals, pochádzajúci z britského Oxfordu, nahrali pôvodne skladbu „Heat Waves“ na album „Dreamland“, ktorý vyšiel minulý rok. Teraz dostáva táto nahrávka nový šat, pretože v nej hosťuje rapový spevák Iann Dior.

Pieseň „Heat Waves“ začala rezonovať v hudobnom svete hneď po jej vydaní a získala tak globálny rádiový úspech. Následne sa singel stala jednotkou na Triple J’s Hot 100. Takýto úspech zaznamenala kapela naposledy v roku 2009.

Nedávno skladba upútala aj vďaka hre Minecraft, pričom doteraz sa drží v Global Top 50 na Spotify. Na svojom konte má viac ako 252 miliónov kombinovaných streamov.

Hosťujúci rapper Iann Dior sa narodil v Portoriku a vyrástol v americkom Texase.

V hudobnom svete uspel takmer okamžite už so svojou prvou piesňou, ktorú zložil. Začiatkom roku 2019 podpísal profesionálnu zmluvu s hudobným vydavateľstvom a etabloval sa ako úspešný hip-hopový umelec.

Nový videoklip k piesni „Space Ghost Coast To Coast“.

Spevák Dave Bayley o novom klipe povedal: „Táto pieseň je o niekom, koho som poznal v Texase. Nevidel som ho od svojho odsťahovania sa v trinástich rokoch, ale o pár rokov som zistil, že urobil niečo skutočne hrozné. Text skladby je o zmene nevinného dieťaťa i o tom, ako boli začiatkom storočia médiá vďaka nevhodným videohrám a textom hudby obviňované z nesprávneho správania tínedžerov. Myslím si, že boli v skutočnosti oveľa väčšie spoločenské problémy. Každé video, ktoré sme v minulom roku nahrali, bolo urobené na poslednú chvíľu. Museli sme byť vždy kreatívni. Max prišiel s myšlienkou, že ma môže natáčať zo svojho bytu, ako tancujem v parku. Celý čas mi dával prostredníctvom slúchadiel pokyny cez telefón.“

Karolína Zbožniaková a NMR (foto: Pooneh Ghana)