DVOJICA POSPIŠ & SILLAY ZVEREJNILA PIESEŇ SPIEVAJ MI, SPIEVAJ

Hudobná a producentská dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay predstavuje nový singel, ktorý vychádza dva mesiace po skladbe „Uteká láska svetom“. Novinka „Spievaj mi, spievaj“ je ďalšou piesňou z albumu „Piesne na dobrú noc“.


„Skladba Spievaj mi, spievaj je kontrastom voči prvému singlu Uteká láska svetom. Je to pieseň, ktorá prišla z tmy. Čakala na nás. Dieťa a rodič / rodič a dieťa. Ten najkrehkejší vzťah. O ňom rozpráva skladba Spievaj mi, spievaj. V ére, ktorú prežívame, má text aj druhý význam. Je prosbou. Prosbou o to, aby všetko zostalo také aké je. Neporušené, bezpečné, na svojom mieste. Aspoň na chvíľu,“ vysvetľuje vznik skladby Robert Pospiš. Novinku nahral, rovnako ako prvý singel „Uteká láska svetom“, iba s Martinom Sillayom.

Hudobná a producentská dvojica tak opäť potvrdzuje svoj návrat k pesničkárstvu

„Máme za sebou množstvo nahrávok z rozličných žánroch. A to nás veľmi ovplyvnilo. Hudbu vnímame ako otvorený svet. Kombinujeme rôzne prostredia, ale výsledkom je náš vlastný rukopis. A to nás baví stále viac,“ dodáva Martin Sillay.

Autorom singlového obalu je Jan Skaličan. „Jano je tak jediným externým človekom. Tento návrat k minimalizmu nám v súčasnosti veľmi vyhovuje. V pláne už máme väčšie nahrávky, ale Piesne na dobrú noc nás vrátili späť k našim koreňom,“ uzatvára Robert Pospiš.

Singel „Spievaj mi, spievaj“ vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

NMR (foto Dominika Bolgáčová)