EMICIDA, CÉU & CRIOLO VYZÝVAJÚ SPOLOČNÝM KONCERTOM NA VIAC REŠPEKTU, TOLERANCIE A LÁSKY

Raper Emicida, spevák Criolo a speváčka Céu z Brazílie odohrajú budúcu sobotu svoj prvý spoločný koncert. Trio vystúpi na festivale João Rock v Ribeirão Preto, približne 300 kilometrov severne od São Paula.

V názve špeciálneho koncertu sú tri hviezdy ako odkaz na brazílsku vlajku, na ktorej je napísané „ordem e progreso“ („poriadok a pokrok“). Ale mala by na ňom byť aj láska, hovorí trio. Svoj koncert, ktorý bude rozdelený do troch častí, preto nazvali „Amor, Ordem e Progreso“.

Rapper Emicida, ktorý sa pravidelne vyjadruje k politickým a sociálnym otázkam, v oficiálnom vyhlásení k tejto udalosti uviedol.

„Láska musí byť zahrnutá v brazílskej vlajke, aby sme si v budúcnosti uvedomili, že toto slovo tam je z nejakého dôvodu: absencia lásky vo verejnej politike stála život viac ako 650 000 ľudí.“

Pravdepodobne Emicida mal na mysli počet ľudí, ktorí v Brazílii zomreli v súvislosti s COVID-19. Podľa Univerzity Johnsa Hopkinsa je tento počet v súčasnosti aktualizovaný na približne 667 000 ľudí. Podľa týchto údajov zomrelo na pandémiu viac ľudí len v USA.

Emicida svojou iniciatívou poukazuje na krajne pravicového prezidenta Jaira Bolsonara, ktorý je okrem iného kritizovaný za svoj postup v súvislosti s pandémiou. Všetko mu ale ľudia môžu spočitať v októbri, kedy sa v Brazílii konajú prezidentské voľby.

NMR (foto: press)