FALLGRAPP PREDSTAVUJÚ SKLADBU OSTROV A OHLASUJÚ VYDANIE NOVÉHO ALBUMU

Slovenská skupina Fallgrapp zverejnila videoklip k piesni Ostrov. Skladba je predzvesťou nového albumu kapely, ktorý vyjde v marci tohto roka. Skladba bola použitá vo vianočnom slovenskom filme Šťastný Nový Rok.

Fallgrapp vo svojej tvorbe kombinujú elektronickú hudbu s popom a v ich hudbe počuť aj sláčikové nástroje. Ich piesne majú slovenské texty a kapela je tiež známa svojimi prepracovanými videoklipmi. Skladbu Ostrov, ktorá je ochutnávkou z pripravovaného albumu preto predstavuje, ako inak, s vizuálnym stvárnením.

„Jureš nám zveril veľmi jemný a citlivý song, svoju osobnú záležitosť. Naším cieľom bolo zobraziť rozpadajúci sa vzťah dvoch ľudí. Hoci spolu prežili mnoho krásneho, v momente, kedy sú si už úplne odcudzení si uvedomujú, že vzťah nie je možné stavať iba na spoločných spomienkach,“ opisuje pražská skupina kreatívcov AZN kru, ktorá sa postarala o podobu videoklipu.

V piesni Ostrov jej autor Jureš Líška zachováva Fallgrappu vlastnú snovosť a tajuplnú exotiku v podobe jemnej elektroniky, hutných sláčikov a delikátneho, no naliehavého vokálu. O sláčikové aranžmány ku skladbe sa postarali Martin Majlo Štefánik a Spectrum Quartett. Skladba tiež dostala priestor vo filme v réžii Jakuba Kronera, Šťastný Nový Rok, ktorý beží v slovenských kinách od decembra minulého roka a ešte v predvianočnom období ho zhliadlo vyše stotisíc divákov.

Zuzana Mráziková a NMR