FESTIVAL COLOUR MEETING 2020 OHLASUJE PRVÉ MENÁ

Po sedemnástykrát sa k poličským hradbám zídu hudobníci a divadelníci z mnohých kútov sveta na festival Colour Meeting.

Festival Colour Meeting odhaľuje prvé mená. V dňoch 24. – 25. 7. vystúpi pesničkárka Lenka Dusilová, pripravujúca v týchto dňoch novú platňu, predstaví sa nový projekt Jaromíra 99 s názvom Letní kapela, v ktorom so svojimi priateľmi hrá piesne z repertoáru Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers , Václava Neckářa aj Kafka Bandu alebo slovenský umelec Čavalenky záhorácky rapujúci o drsnom živote na ulici, rasizme, gamblingu, hazarde, drogách, zadlženosti i exekúciách.

Keď pred dvoma rokmi slávil Shane MacGowan, spevák legendárnych Pogues, šesťdesiatku, prišili mu blahoželať Johnny Depp, Nick Cave, Bono alebo aj Sinead O’Connor. A tiež írska speváčka a skladateľka Lisa O’Neill, majiteľka opojne chrapľavého a surového hlasu, skladateľka minimalistických aranžmánov, kombinujúca ľudové piesne s autorskou produkciou, často na nerozoznanie od starých balád.

Medzinárodná zostava uKanDanz spolu vystupuje od roku 2012, do Poličky dovezie aktuálny album Yeketalake plný okúzľujúcich melódií a výbušných riffov vytvárajúcich hypnotickú energiu vyzývajúcu k tancu. Taliansko-peruánske trio Cacao Mental sa len ťažko opisuje. Ich hudba je zážitkom budovaným rozsiahlym využitím improvizácie a zvukov džungle, šamanských hlasov, elektronických groovov, hrou na trúbky aj gitary. Do Poličky sa vracia pesničkár David Pomahač (ex-Kieslowski), tentoraz sólo s čerstvo vydanou platňou Do tmy je daleko.

Živelné mestské industriálne blues čakajte v unikátnom projekte Jan Fic & Město, v ktorom sa Fic spojil s Martinom E. Kyšperským a Radimom Hanouskem. A načrie sa tiež do rockových vôd s olomouckými Lee a ich textami o každodennej realite videnej očami introverta. Divadlo Líšeň bude hrať pre malých i veľkých japonskú frašku o mocnom strašidle s názvom Jezevec na borovici a zabavia tiež programom Figurkov počas hrania dychoviek z celého sveta.

Anna Mašátová a NMR