FRANCÚZSKA SKUPINA ISAAC DELUSION POTVRDILA SVOJE KVALITY DRUHÝM ALBUMOM RUST AND GOLD

Isaac Delusion - Rust And Gold (Microqlima, 2017)

Isaac Delusion pochádzajú z Paríža a na hudobnej scéne pôsobia od roku 2012. Napriek tomu, že tvoria elektronickú hudbu, znejú viac-menej ako indie-popová skupina. V ich hudbe počuť harmonické vokály, zvonivo znejúce gitary a spôsob bubnovania nemálo evokuje psychedelický pop z obdobia flower power. Hudobný štýl týchto Francúzov celkovo pripomína ich súputníkov, ako napríklad Gonzalez, alebo Kings Of Convenience. Sami o sebe ale hovoria, že ich hudbu najviac ovplyvnil Aphex Twin, Bonobo a Gang Star. Ich rovnomennému debutovému albumu z roku 2014 predchádzali dve E.P. – Midnight Sun (2012) a Early Morning (2013). Už v tom čase sa výrazne rozšírili rady ich priaznivcov.

V súčasnosti skupina prichádza na trh so svojim druhým albumom nazvaným Rust And Gold. Hudobne sa od predchádzajúcich nahrávok odlišuje najmä vďaka výraznejšiemu zvuku gitár a skresleným zvukov syntetizátorov. Jednotlivé skladby drží pohromade jedinečný spev frontmana,  ktorého meno je Loïc Fleury. Jeho prejav evokuje zastrený falzet francúzskych romantikov. Na novom albume sa nachádza dvanásť skladieb. Všetky majú anglické texty, s výnimkou piesne Cajun, ktorá je spievaná po Francúzsky. Na album kapela upozorňuje videoklipom k piesni Isabela, ktorý je o sexuálnej predstavivosti. Každá z piesní ich novinky ale pojednáva o inom príbehu.

Kvalita skupiny Isaac Delusion spočíva najmä v dobrých pesničkách a vkusných aranžmánoch. Pokúsia sa Vás o tom presvedčiť v našom aktuálnom Albume týždňa.

Róbert Gregor (foto: Isaac Delusion)