FVLCRVM AKO SENIOR ŠAMPIÓN V NOVOM KLIPE

Slovenský interpret, producent a DJ FVLCRVM k svojmu letnému anti-hitu „Hate List“ zverejnil klip, v ktorom ukázal ako sa hrá jedna z najstarších hier.

Skladba „Hate List“ je po piesni „Bad Blood“ druhý singel z pipravovaného EP, ktoré vychádza 17. júla pod hlavičkou rakúskej Universal Music, presnejšie sub-labelom Mom I Made It. Práve nepredvídateľná odlišnosť týchto dvoch skladieb naznačuje že sa Pišta Kráľovič ani po rokoch nemieni usadiť vo zvuku jednej subkultúry.

Celý text skladby je zložený z vecí, ktoré interpret neznáša. A napriek tomu, že aj v samotnom texte spomína písanie textov ako svoj ťažký kríž, FVLCRVM prezradil, že práve zoznam nenávidených vecí a udalostí sa písal takmer sám.

O video k skladbe, ktoré sa točilo tesne po uvoľnení opatrení, sa produkčne postarali „Filmaari“ spolu s kameramanom Adamom Machom a režisérom Mišom Blaškom.

FVLCRVM prezradil: „Veľké ďakujem aj tým fanúšikom, ktorí sa nebáli po prvej vlne dôjsť nezištne natáčať do uzavretého kulturáku na Záhorí. Ale bol to skvelý deň, takýto crowd by som si prial brávať všade, kde hrám.“

Pišta v súčasnosti dorába podklady pre špeciálny vinyl, ktorý k EP vyjde ešte cez leto, na inú skladbu z neho má pripravený ďalší klip.

„Rozmýšľam o menšom turné na jeseň po väčších mestách, zatiaľ len v okolí. To bude kvôli možnej druhej vlne aj trošku lotéria. Ale na ďalší rok by sa už mala rozbehnúť spolupráca ohľadom hrania ďalej v Európe s Earth Agency, s ktorou som podpísal zmluvu začiatkom roka. Pomedzi to si určite zahrám na menších parties ako DJ. Všade, kde sa bude dať. A kde sa neboja prehrávania,“ uzatvára FVLCRVM.

Tatiana Lehocká a NMR (foto: Lee Harather, Marek Pupák)