GORILLAZ OHLÁSILI VYDANIE NOVÉHO ALBUMU HUMANZ NA KONIEC APRÍLA

Anglická skupina Gorillaz vydá 28. apríla album Humanz. Novinka bude obsahovať v základnej verzii 14 skladieb, deluxe edícia bude o päť piesní bohatšia. K dispozícii bude aj špeciálny box, ktorý bude obsahovať každú zo 14 skladieb základnej verzie albumu na samostatnej vinylovej platni. Skupina z nahrávky najnovšie predstavila piesne Andromeda, We Got The Power, Ascension a Saturnz Barz. Zároveň ponúkla aj viac ako šesťminútový animovaný film Saturnz Barz (Spirit House), v ktorom formácia navštívi starý strašidelný dom. O réžiu videa, ktoré je dostupné aj v 360-stupňovej verzii, sa postaral Jamie Hewlett. Gorillaz predtým z albumu predstavili skladbu Hallelujah Money, v ktorej hosťuje Benjamin Clementine

Skupina nahrávala piesne albumu Humanz v Londýne, Paríži, New Yorku, Chicagu a na Jamajke. S produkciou jej pomohli The Twilite Tone a Remi Kabaka. Na albume sa podieľali aj Vince Staples, Popcaan, De La Soul, Danny Brown, Kelela, Grace Jones, D.R.A.M., Anthony Hamilton, Mavis Staples, Pusha T, Zebra Katz, Kali Uchis, Jehnny Beth, Rag’n’Bone Man, Kilo Kish alebo Carly Simon. Kapela dnes plánuje predstaviť nový album naživo v Londýne. 

Virtuálnu skupinu Gorillaz založili v roku 1998 Damon Albarn a Jamie Hewlett, pričom jej členmi sú fiktívni hudobníci 2D, Murdoc Niccals, Noodle a Russel Hobbs. Debutový, eponymný album vydali v roku 2001. Po ňom nasledovali nahrávky Demon Days (2005), Plastic Beach (2010) a The Fall (2011), po ktorej si dala formácia prestávku. Na svojom konte majú hity ako Clint Eastwood (feat. Del The Funky Homosapien), 19-2000, Feel Good Inc. (feat. De La Soul), Dare (feat. Shaun Ryder) alebo Dirty Harry (feat. Bootie Brown). Podarilo sa im získať napríklad jednu Grammy, NME Award, dve MTV Video Music Awards alebo deväť nominácií na BRIT Awards. 

Tracklist albumu Gorillaz – Humanz:
01 Ascension feat. Vince Staples 
02 Strobelite feat. Peven Everett 
03 Saturnz Barz feat. Popcaan 
04 Momentz feat. De La Soul 
05 Submission feat. Danny Brown and Kelela 
06 Charger feat. Grace Jones 
07 Andromeda feat. D.R.A.M. 
08 Busted and Blue 
09 Carnival feat. Anthony Hamilton 
10 Let Me Out feat. Mavis Staples and Pusha T 
11 Sex Murder Party feat. Jamie Principle and Zebra Katz 
12 She’s My Collar feat. Kali Uchis 
13 Hallelujah Money feat. Benjamin Clementine 
14 We Got The Power feat. Jehnny Beth 

Zdroj článku: Sita