HEX PREDSTAVUJÚ CHYTĽAVÚ NOVINKU „MESTO STRATILO DYCH“.

„Mesto stratilo dych“ – spieva skupina HEX v novej chytľavej pesničke. Hudbu a emotívny text k novinke zložil Martin „Fefe“ Žúži.

Bratislavská kapela opäť prekvapila. Spolu s Petrom „Šarkanom“ Novákom si v novom songu zaspievala dcéra herca Maroša Kramára Tamara, ktorú chalani objavili na sociálnej sieti. Pieseň HEXáci nahrávali v štúdiu LVGNC v Bratislave a na nahrávke spolupracoval ako producent Tomáš Lobb.

Fanúšikovia skupiny HEX majú dôvod na radosť. Fefe, Yxo, Šarkan a Tybyke predstavujú nový singel s názvom „Mesto stratilo dych“, ktorý dokazuje, že HEX dych nestratili.

„Pesničku som zložil asi pred dvoma mesiacmi, v čase najhustejšej karantény. Nechcel som na zložitú dobu reflektovať banálnym spôsobom, v štýle rúšok, výziev na sedenie doma a podobne. Pokúsil som sa napísať nadčasový text odrážajúci dobu, ktorý ostane aktuálny aj keď pandémia pominie. Pri tvorbe skladby som často myslel na Ďuďa, že na to niekde dohliada a posiela nápady. Nová pieseň je typický HEX, má pečať, ktorú sme do nej otlačili všetci v kapele a dokonca aj on,“ vysvetľuje proces tvorby Martin „Fefe“ Žúži.

Novinkou „Mesto stratilo dych“ HEX opäť raz prekvapil. Spolu so Šarkanom naspievala pesničku dcéra herca Maroša Kramára Tamara Kramárová.

„Boli sme v štúdiu, ja som mal akurát voľno a na facebooku mi vyskočilo, že má Maroš Kramár narodeniny. Keď som mu písal blahoželanie, vybehlo na mňa prianie jeho dcéry, ktorá mu poslala pesničku. Pustil som si ju a neveril som, že máme na Slovensku takto talentované dievča. Hneď som ukázal video chalanom s tým, že by mohla prísť skúsiť do novej pesničky naspievať vokály. Tamara prišla a naspievala nielen vokály, ale aj hlavný spev. Má v sebe niečo, čo som ešte u našich speváčok nepočul a tým nás zaujala,“ neskrýva radosť Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

20-ročná Tamara Kramárová študuje v zahraničí a skupinu HEX vníma od hitu „Keď sme sami“.

„Mám takú záľubu, že dávam na youtube videá, kde naspievam prevzaté pesničky. Zdieľala som jednu pieseň na otcove narodeniny a on to zdieľal na svojom facebooku. Všimol si to Yxo a vypýtal si na mňa kontakt. A dopadlo to takto. Do štúdia som išla s malou dušičkou, lebo som nevedela, čo mám čakať, pretože nemám žiadne skúsenosti. Ale chalani sú super, všetci boli milí a veľmi ma podporovali, “ teší sa Tamara Kramárová.

HEX nahrávali novinku v LVGNC štúdiu v Bratislave, kde vládla fantastická atmosféra.

„S chalanmi sme si počas karantény veľmi chýbali, nemohli sme skúšať, stretávať sa a ani vyraziť na turné, na ktoré sme sa veľmi tešili. A zrazu Fefe prišiel s pesničkou, ktorá nás veľmi potešila. Samotné nahrávanie bol veľmi príjemný proces a Tamara sa ukázala ako výborný ťah. Je ako nové korenie, originálne a fresh,“ konštatuje Peter „Šarkan“ Novák.

„Ďuďo bol veľký muzikant, ktorý presne vedel, čo robí a kam jeho práca smeruje. My sme sa od neho veľa naučili a veríme, že to je v pesničke cítiť. Našli sme skvelého producenta Tomáša Lobba, Je to šikovný muzikant, ktorý priniesol do pesničky svieži zvuk a my sa z tejto spolupráce veľmi tešíme. S Tomášom sme si okamžite sadli, ako muzikantsky, tak aj ľudsky. Hneď pochopil čo od pesničky očakávame aj s ohľadom na to, kam smeroval kapelu Ďuďo. Ďuďo je stále s nami a my ho pri sebe cítime,“ prezradil Yxo Dohňanský.

K novej skladbe vznikol emotívny videoklip. Réžiu aj kameru má na konte dlhoročný HEXácky spolupracovník Braňo Špaček.

„Myslíme si, že sa nášmu kamarátovi Braňovi podarilo presne zachytiť atmosféru našich životov v odlúčení počas posledných mesiacov. Klip sme chceli nakrútiť čo najcivilnejšie. Braňo to zvládol na sto percent,“ uzatvára Yxo.

Nora Krchňáková a NMR (foto: Tibor „Tybyke“ Szabados)