SLOVENSKÉ DUO BULP ZVEREJNILO VIDEOKLIP K NOVINKE AURI

Po kladne prijatom debutovom EP Endian z roku 2015 a ocenenom albume Yrsa z roku 2017 prichádza súrodenecké duo Bulp s novým EP s názvom Parvin. Jeho pilotný singel Auri je dynamickou tanečnou pesničkou, ktorá reflektuje na intímny vzťah matky a dcéry.

Slová skladby predstavujú pre speváčku Janu Salvi doposiaľ najosobnejší a zároveň najviac uvoľnený text, ktorý v rámci projektu Bulp zložila. Vypovedá o uvedomovaní si pocitov v novej úlohe matky, no taktiež ide o monológ, v ktorom sa vyznáva z nepoznaných a silných pocitov. Zároveň povzbudzuje dcéru na ceste životom.

Štýlovo je pieseň Auri určená pre klubové publikum. Producent Samo Štefanec skĺbil rytmické breakbeatové bicie s výrazným zvukom basgitary, je obohatený o syntetické textúry prenášajúce poslucháča mimo hraníc poznaného zvuku. Hlavný vokál spieva Jana, v pozadí ho organicky dopĺňa Samo.

Pieseň Auri bola predstavená aj s videoklipom, ktorý svojou pozitívnou energiou výstižne vykresľuje náladu skladby.

Odkazuje na aktuálnu dobu v čase pandémie a ukazuje, ako sa hoci aj vzdialení ľudia vedia náladovo stretnúť v jednom pomyselnom priestore, do ktorého sa prenesú cez počúvanie hudby počas „online“ koncertu. Zároveň pomocou ranného svetla odkazuje aj na samotnú dcéru, ktorá je inšpiráciou textu skladby.

Videoklip režíroval Pavol Čižmár, o kameru sa postarala Radka Šišuláková, scénografiu zostavila Dáša Veselovská a asistenciu kamery mal na starosti Martin Jurči. Obal singla navrhol Branislav Rariga.

Singel Auri vyšiel 15. mája 2020 digitálne na všetkých známych streamovacích platformách pod záštitou Deadred Records / Starcastic Records. Parvin EP vychádza 4. júna 2020.

Natália Husárová a NMR (foto: press Bulp)