IVANA MER PREDSTAVUJE VIDEO K PIESNI MEREUS

Ivana Mer 2017Ovocím vzájomnej spolupráce medzi speváčkou a skladateľkou Ivanou Mer a japonským producentom Ugh-om Yoing-om, členom skupiny Poncho+Casino Tart je remix piesne „Mereus“. Pieseň vo svojej originálnej verzii vyšla ako prvý singel debutového albumu „Early Works“ (2016, Slnko Records).

Ivana v jednom z videí About Early Works hovorí: „Text aj hudba prišli spolu v jeden moment, keď som bola v Prahe. Bolo to v roku 2008, vtedy som pieseň sama nahrala na počítači. Hovorí o mytologickej bytosti, ktorou je Mereus, kráľ morí. Ten ťa volá, prostredníctvom jeho morských múz, aby si vzhliadol/la svoju dušu v zrkadle. Text sa zrazu objavil a ja som nechápala jeho význam. Postupne cez tento mytologický príbeh som zistila, že je to len hlbšie ponorenie sa do vnútra.“

Ugh o svojej práci dokladá: „Pridali sme aranže, ktoré boli vhodné pre spev a hlasy, ale sú odlišné od pôvodnej piesne. Postupne som pridával akordy a basové linky, iné ako v origináli. Potom som pridal beat, ktorý sa tam veľmi hodil, melódiu a neskôr vznikla ďalšia. Celý proces trval týždeň. V auguste sme vydali dvoj-CD v japonskom vydavateľstve Nunulaxnulan. Obsahuje súčasné skladby, spolupráce a remixy. Mereus je jeho súčasťou. Veľmi sa nám páči.”

Video zrealizované v 10 mestách a v 6 krajinách (Banská Bystrica, Bátovce, Banská Štiavnica, Bratislava a Zvolen [Slovensko], Venice [Italy], Ibiza [Španielsko], Praha [Česká republika], Buenos Aires [Argentína], a Kyushu [Japonsko] ), realizované Cristianom Estrellom. Jeho práca bola zameraná na „spojenie sa s vodou vo všetkých jej formách a stavoch. Moria, rieky, jazerá, sneh… väčšina záberov bola nasnímaná mobilným telefónom a objektívom makro, vďaka ktorému vznikli úžasné formy. Sme z vody. Viac ako polovica nášho tela jej patrí. Ivanin bojový postoj dodáva videu zábavnú a dynamickú zložku.“

Remix je súčasťou „Early Works REMIXED vol.1“ (Asteroidea Digital Records, 2017) spolu s hudobnými dielami dj-ov a producentov z Argentíny, Uruguaju, Grécka a Austrálie. Rovnako bude zahrnutý aj v druhom vydaní, ktoré v najbližších mesiacoch vyjde vo fyzickom formáte. Účasť na tejto kompilácii potrvdili hudobníci z Mexika, Slovenska, Argentíny, Urugaja a Maďarska.

Zdroj správy: Asteroidea Press (foto: Ivo Kiapeš – Alchymister)