NATALIA DOCO A JEJ ALBUM EL BUEN GUALICHO NAHRANÝ V PARÍŽI A BUENOS AIRES

Natalia Doco - El Buen Gualicho (Casa Del Arbol , 2017)

Natalia Doco - El Buen GualichoArgentínska speváčka Natalia Doco sa venuje hudbe a spievaniu od detstva. Po strednej škole začala kariéru profesionálnej speváčky popri štúdiu na Vysokej škole múzických umení v Buenos Aires. V tom čase totiž už spievala vo svojej prvej skupine s názvom Sonika, ktorá sa ale po pár rokoch rozpadla. Popri hudbe študovala aj herectvo.

Vkusné popové nahrávky ponúkol už jej prvý album s názvom Mucho Chino z roku 2014. Nechýbal im šarm, elegancia a jednotlivé skladby boli premiešané hudobnými štýlmi ako reggae, chanson, gipsy swing, valčík, blues, atlantic lounge music. Tento album produkoval Jacques Ehrhart, aranžér niektorých albumov speváčok Mayra Andrade a Camille, Natalia Doco photo 2017ako i slávneho albumu „Chambre Avec Vue“ Henriho Salvadora.

Aktuálny druhý album Natalie Doco nazvaný „El Buen Calicho“ vyšiel začiatkom septembra 2017. Produkoval ho argentínsky hudobník a producent Axel Krygier (v roku 2015 sme vám predstavili jeho výborný album Hombre de piedra). Piesne tohto albumu sa vracajú ku koreňom juhoamerickej hudby a vyznievajú oproti minulosti ešte vyzretejšie. Natalia potvrdila, že je vo výbornej speváckej forme a jej prejav znie priam fascinujúco. Jednotlivé skladby boli nahrávané v Buenos Aires a v Paríži a zaujmú hneď na prvé počutie. Texty sú väčšinou v španielčine, ale dobre vyznieva aj jej prejav vo francúzštine (Le temps qu’il faudra, Mademoiselle, Le jeu). Natalia totiž už niekoľko rokov žije v Paríži a francúzština sa stala jej najpoužívanejším jazykom i vďaka tomu, že jej životným partnerom sa stal Florian Delavega, člen dua Fréro Delavega. V súčasnosti spolu čakajú svoje prvé dieťa. Veríme, že piesne tejto albumovej novinky spestria naše vysielanie v aktuálnej rubrike Album týždňa.

Róbert Gregor (foto: press)