Jack Johnson ohlasuje vydanie nového albumu

Jack Johnson - All The Light Above It TooViacerými cenami ovenčený umelec Jack Johnson ohlasuje vydanie svojho siedmeho štúdiového albumu All The Light Above It Too, ktorý vyjde už v piatok 8. septembra! Album bol nahrávaný počas minulého roka v Johnsonovom havajskom štúdiu Mango Tree a prvýkrát za dlhé roky je inštrumentácia albumu výhradne dielom Jacka Johnsona. Na jeho finálnej podobe má však nemalú zásluhu aj producent Robbie Lackritz (Feist, Bahamas). Prvou ochutnávkou z očakávanej novinky sa stala pohodová pieseň My Mind Is For Sale a v auguste nasledovali piesne Sunsets For Somebody Else a You Can´t Control It.

Album je výsledkom toho, na čo som myslel počas celého minulého roka. Počas roka, kedy som sa plavil po Severnom Atlantiku, aby som nakrútil dokument o znečistení oceánu plastom. Počas roka, kedy bol za prezidenta USA zvolený Trump. Počas roka, kedy som kempoval, surfoval, kedy mi zašívali moje zranenie, kedy som skúmal, sníval, zdieľal dni a viedol nekonečné debaty so svojou rodinou a priateľmi – to všetko bolo inšpiráciou pre moje pesničky. Zvyčajne si piesne nahrubo pripravím a potom si stanovím termín nahrávania. Tentoraz však tie hrubé verzie boli vlastne už finálne. Nechcel som, aby sa z nich vytratila tá surovosť, hovorí na margo svojej novinky sám Jack.

Od roku 2001 vydal tento vášnivý surfer šesť štúdiových a dva koncertné albumy, pričom celkovo sa predalo vo svete už vyše 25 miliónov kópií. Jack je však nielen skvelý hudobník, ale je taktiež zanietený ekologický aktivista. Jeho nahrávacia spoločnosť Brushfire Records a celý tím, ktorý ho sprevádza na koncertoch, sa aktívne podieľajú na ekologizácii hudobného priemyslu a jeho spoločenská sieť All At Once spája fanúšikov s lokálnymi neziskovkami na miestach, kde vystupujú. Okrem toho Jack so svojou ženou Kim založili Kokua Hawaii Foundation na podporu vzdelávania o životnom prostredí na havajských školách a v komunitách, ako aj nadáciu Johnson Ohana Foundation na podporu celosvetového vzdelávania v oblastiach environmentalistiky, umenia a hudby. Zisky z predaja albumov, sponzorské dary na turné a Johnsonova vlastná charitatívna činnosť tak predstavujú od roku 2001 vyše 30 miliónov dolárov venovaných na dobročinné účely.

Jackova láska k prírode je evidentná aj z vizuálu najnovšieho albumu All The Light Above It Too, ktorý bude dostupný na CD, vinyle a samozrejme tiež digitálne. Fanúšikovia sa tak po štyroch rokoch konečne dočkajú albumovej novinky, ktorá by mala podľa už zverejnených piesní stáť za to.

Dominika Dirgasová