JANA A JA PREDSTAVUJE NOVÚ TVORBU POD NÁZVOM HORY

Od projektu Jana a ja sme vám na jeseň predstavili debutový album „Lesokruhy“. V tomto období na neho nadväzuje sériou troch ďalších pesničiek pod súhrnným názvom „Hory“.

„Sekvoja“, „Hory“ a „Tvoje druhé meno je láska“ – To sú pesničky, ktoré Jana a ja nahrala od januára tohto roku. O hudobnú produkciu skladby „Sekvoja“ a mix sa postaral Roland Kánik, produkciu 2 pesničiek si zobrala na starosť ich autorka, textárka a speváčka Jana Krčmárová.

„Sekvoja“ je pieseň o plánoch, ktoré človeku nevyjdú v živote celkom podľa jeho predstáv. Môžu mu však priniesť niečo iné, s čím vôbec nerátal, alebo mu umožnia iný pohľad na situáciu. Môžu priniesť aj zázraky.

„V skleníku pestujem sekvoju, rastie mi stromček v duši,“ spieva Jana a zamýšľa sa nad silou, ktorá sa skrýva v každodenných veciach, udalostiach a vzťahoch.

„Tvoje druhé meno je láska“ je pieseň o láske, ktorá je nám dôverne známa. Je symbolizovaná potokom za dedinou, čiže domovom.

Na druhej strane je vzájomná láska symbolizovaná odkazmi na dávne okolnosti, ktoré sa môžu vrátiť, ak sa láska stratí.

Obe spomínané pesničky sú zverejnené spolu s videami, ktoré podčiarkujú ich témy. „Hory“ budú pre fanúšikov až do mája dostupné len prostredníctvom digitálneho EP, ktoré nájdete na webstránke projektu alebo na Facebooku.

NMR (foto: press Jana a ja)