KAPELA QUEER JANE VYSLALA TANEČNICU DO VESMÍRU

Bratislavská kapela Queer Jane zverejnila ôsmy videoklip k poslednému albumu. Tentoraz sa obrazovej podoby dočkala skladba s názvom „Brian Wilson Auf Der Autobahn“.

Surrealisticky poňatý videoklip k piesni pod názvom „Brian Wilson Auf Der Autobahn“ poteší svojou nevtieravou atmosférou a zaujme príbehom tanečnice v nekonečnom vesmírnom priestore.

Pesničku zložil frontman kapely Vlado Nosáľ ako poctu skladateľovi Brianovi Wilsonovi z amerických Beach Boys, zatiaľ čo samotnú nahrávku, zvuk a aranžmány inšpirovali nemeckí elektronickí priekopníci Kraftwerk. Tieto postavy na prvý pohľad stoja hudobne na opačných póloch, na oboch však Vlada inšpiruje to isté – invenčnosť a chuť experimentovať.

Queer Jane je prevažne gitarová kapela, no jej členovia obľubujú aj množstvo elektronickej, hlavne staršej hudby a túto pesničku využili ako príležitosť zasurfovať si na tejto experimentálnej vlne. Na skladbu sa dobre naladil aj Tomáš Sloboda, ktorý skladbu koprodukoval.

Klip režíroval Boris Šlapeta, pričom o strih sa postarala Soňa Maletz, ktorá vznik samotného videa popisuje takto:

„Cestou ku kamarátke som stretla režiséra Borisa Šlapetu, ktorý bol po obede u svojej babičky v dobrej nálade. Deň predtým som sa rozhodla, že skúsim nájsť odvážny, psychedelicky ladený video materiál, z ktorého by som pre Queer Jane postrihala klip. Tak som sa rovno opýtala Borisa, či nemá niečo v šuflíku. Mal. Príbeh baletky vo vesmíre. To predsa nemôže byť zlé! Okamžite som vedela, že sa to k skladbe Brian Wilson Auf Der Autobahn bude hodiť.“

Album „Amen Dolores“ má na svojom konte niekoľko úspechov.

Ako prvý pripomenieme úspech sklady „A Happy Drunk“ na Spotify, kde sa dostala do oficiálneho playlistu Spotify Accoustic Rock, v ktorom si ju za pár mesiacov vypočulo viac ako 650 tisíc poslucháčov. Popri pravidelnej rotácií v slovenských rádiách, piesne kapely zazneli aj vo viacerých rádiách na britských ostrovoch vrátane BBC a Amazing Radio.

Skladba „Gerard Love“ sa v vo Veľkej Británii dočkala úspešného remixu od producenta Chrisa Peppera, ktorý spolupracoval aj s pesničkármi ako Chris Difford či Boo Hewerdine.

Branislav Kaľavský a NMR (foto: press Queer Jane)